بکهوها برگشتند!

پس از رکود در فروش، پیمانکاران در حال کشف مجدد تطبیق پذیری، سرعت و راحتی لودر بکهو هستند.

بکهو لودرها که زمانی قربانیان آدم خواری از جنس مینی بیل مکانیکی های فشرده و CTL بودند – و شاید تصور می شد که به عنوان ماشینی خاص برای شهرداری ها و خدمات عمومی تنزل یافته اند – با پیمانکاران بازمی گردند.

به گفته دنیس تووار، کهنه کار فروش 40 ساله صنایع McCann، یک فروشنده تجهیزات ساخت و ساز کیس مستقر در بولینگبروک، ایلینوی، گزارش های به حاشیه رانده شدن آنها زودرس است. به جرات می توان گفت که او  10 چرخه را در طول حرفه خود دیده است.

تووار می‌گوید: «با بازگشت به پنج تا 10 سال گذشته، احتمالاً بیشتر از آن، فروش بیل‌های لودر به دلیل ظهور بیل‌های مینی و میدی واقعاً کاهش یافته است – midi دسته 18000 تا 20000 پوندی است. «پیمانکاران در ابتدا می‌گفتند: «من می‌توانم یک سی تی ال یا یک ماشین شنی دار را با یک مینی یا میدی روی یک تریلر بفرستم و کار را انجام دهم.»

تووار می‌گوید: «با گذشت زمان، اتفاقی که افتاده این است که یک تجدید حیات وجود دارد، درک این موضوع که یک بکهو لودر می‌تواند انجام دهد. شما می توانید آن را در سراسر شهر رانندگی کنید. همیشه لازم نیست آن را روی یک تریلر قرار دهید. شما می توانید یک ترانشه حفر کنید، لوله را بگذارید، آن را با پاکت لودر پر کنید، و می توانید یک کامیون کمپرسی را با آن بارگیری کنید، بنابراین مانند یک چاقوی ارتش سوئیس است. اینگونه است که احیای مجدد، یا کشف مجدد بکهو لودر رخ داده است.»

زمانی که فروش کاهش یافت، تووار می‌گوید که بنر بکهو نه تنها توسط شهرداری‌ها، بلکه توسط پیمانکاران بزرگ زیرزمینی، مکانیکی و تاسیساتی نیز به اهتزاز درآمد. توور می‌گوید: «این مردم بودند که قراردادهای خط لوله و گاز و تأسیسات اصلی برق را در امتداد جاده‌ها انجام می‌دادند، زیرا آنها می‌توانند با لوله‌هایی که در سرتاسر چارچوب لودر پخش شده‌اند، جاده‌ها را بالا و پایین کنند».

به گفته تووار، کیس تنها تولید کننده بکهو لودر است که به کاربر این امکان را می دهد که پنج تا هشت لوله را در سراسر قاب لودر ببندد و در جاده حرکت کند. برای این دسته، هنوز کارایی کلاسیک و کارایی هزینه وجود دارد. برای مثال یک اپراتور و یک ماشین. و اگر آن اپراتور CDL داشته باشد، می تواند بکهو را روی یک تریلر نیز بیاورد.

تووار می‌گوید: «مردم در حال کشف مجدد بک‌هو لودر برای کارایی آن و استفاده از آنچه که واقعاً می‌تواند انجام دهد، هستند. «بسیاری از آن‌ها به این موضوع مربوط می‌شود که تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به یک منطقه شغلی ببرید، و چهار یا پنج خدمه را راه‌اندازی کنید که با آنها در جهت متفاوتی حرکت کنند، و شما در مورد داشتن دو دستگاه صحبت نمی‌کنید. فقط یکی.”

او فکر نمی کند که تجدید حیات اخیر از بین برود. بلکه یک اوج خواهد داشت و کمی تراز می شود.

تووار می‌گوید: «در مقطعی از زمان در این صنعت، مردم واقعاً به نوعی از عذاب و تاریکی بكهو لودر تمجید می‌كردند، كه از بین می‌رود و دیگر برنمی‌گردد. “و آنچه که استفاده در واقع ثابت می کند این است که از بین نخواهد رفت.

این یک عذاب و غم نخواهد بود، و من فکر می کنم که واقعاً از نظر اقتصادی خارج است.”

موارد دیگری که Tovar به عنوان محبوب در بین مشتریان ذکر می کند شامل یک پاکت یکپارچه آزاد شونده هیدرولیکی است. ما یک کوپلر هیدرولیک یکپارچه داریم و وقتی مردم به آن نگاه می کنند، یک جفت الحاقی را نمی بینند. این Wain Roy نیست، Werk Brau نیست، این دو پین در انتهای دیپر است که بیرون می‌آیند و منقبض می‌شوند، و شما حتی وقتی به آن نگاه می‌کنید متوجه نمی‌شوید که یک کوپلر در آنجا وجود دارد.»

یک دکمه در کابین به پین ​​ها اجازه می دهد تا بیرون بیایند یا جمع شوند تا پیوست ها روشن و خاموش شوند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که پیمانکاران درخواست می‌کنند، بکهو لودرهای اوور سنتر است. توار می‌گوید: «وقتی آن را از مرکز قفل می‌کنید، حدود 15 درصد از آن وزن را روی محور جلو می‌اندازید، تعادل خوبی به دست می‌آورید، و می‌توانید با سرعت 25 مایل در ساعت در جاده بالا و پایین بروید».

راندمان هزینه، استفاده و کمبود نیروی کار امروزی آینده روشن تری را برای این گروه نشان می دهد.

توار می‌گوید: «من 40 سال است که این کار را انجام می‌دهم و بیل‌های لودر امروزی وزن بیشتری را در جلو می‌برند. و وزنه‌ای بیش از آنچه تصور می‌شد از پشت بلند می‌کنند، و نیروی حفاری بیشتر است.» به طور خلاصه، مشخصات هنوز هم مهم هستند.

اکنون که به نظر می رسد پیمانکاران عمومی به کار بیل بکهو بازگشته اند، بیایید ببینیم که OEM ها از آخرین باری که Construction Equipment به این مقوله در طول همه گیری همه گیر در سال 2020 نگاه کرده است، برای جلب نظر آنها چه کرده اند.

John Deere به روز رسانی های متعددی را برای بكهوهای سری L خود انجام داده است.

این به‌روزرسانی‌ها در میان مجموعه لودرهای بیل‌بلکهو سری L شامل ارتقاء موتور، هیدرولیک جدید حسگر بار جبران‌شده با فشار (PCLS) در مدل 310SL و بهبودهای کنترل ماشین می‌شوند. دییر می‌گوید مدل‌های 310L، 310SL، 315SL، 310SL HL و 410L اکنون به موتور 4.5 لیتری John Deere PowerTech EWL مجهز شده‌اند که باعث افزایش قدرت، بهبود گشتاور و ارائه قابلیت اطمینان بیشتر می‌شود.

این موتور Tier 4-F منجر به افزایش قدرت اسب بخار در مدل‌ها می‌شود، در حالی که حذف سیستم گردش گاز اگزوز و اجزای آن به منظور بهبود قابلیت اطمینان است. طراحی مجدد همچنین شامل مکان‌های فیلتر بهبود یافته برای دسترسی آسان‌تر هنگام تعویض یا سرویس فیلترهای سوخت و مایع خروجی گازوئیل است.

به گفته Deere، سیستم PCLS منجر به افزایش بهره وری و بهبود قابلیت کنترل بیل بکهو در هر دور موتور می شود. همچنین، عملیات ترانشه‌برداری را می‌توان در دور موتور کمتر انجام داد و مصرف سوخت را کاهش داد و صدای محل کار را کاهش داد. 310SL به حالت Lift Mode مجهز شده است. هنگامی که فعال است، به طور خودکار دور موتور را روی 1400 دور در دقیقه تنظیم می کند و حداکثر فشار هیدرولیک را تا 4000 psi افزایش می دهد تا 10 تا 15 درصد در ظرفیت بالابر بکهو افزایش یابد.

در کابین، دکمه‌هایی برای بوق، جریان انتخابی، غلتک متناسب کمکی، و میله‌ای قابل گسترش در کنترل‌های خلبان بکهو برای سهولت استفاده تعبیه شده‌اند.

کاترپیلار نام‌گذاری خود را تغییر داده است و مدل‌هایی را که از نام‌گذاری بدون پسوند استفاده می‌کنند جایگزین کرده است. مدل های 415، 416، 420،420 XE و 430 از موتور جدید Cat C3.6 استفاده می کنند که تا 10 درصد مصرف سوخت بیشتری دارد. چهار چرخ متحرک اکنون استاندارد است و هیچ نسخه 2WD در آمریکای شمالی موجود نیست و نسخه IT حذف شده است و همه مدل‌های جدید می‌توانند از کوپلر فناوری اطلاعات استفاده کنند. عمق حفاری بین 14 فوت تا 15 فوت و 2 اینچ و امتیازات اسب بخار از 70 تا 107 متغیر است.

موتور Cat C3.6 از کاهش کاتالیزوری انتخابی با مایع اگزوز دیزل و فیلتر ذرات دیزل (DPF) برای مدل‌های 416، 420 و 430 استفاده می‌کند. بکهو لودر 415 فقط به DPF نیاز دارد تا الزامات EPA Tier 4 ایالات متحده را برآورده کند.

حالت‌های مدیریت توان قابل انتخاب در مدل‌های 420،420 XE و 430، انتخاب عملکرد موتور حالت استاندارد برای افزایش صرفه‌جویی در مصرف سوخت یا حالت استاندارد پلاس را برای افزایش عملکرد دستگاه با به حداکثر رساندن سرعت پیاده‌سازی بکهو، ارائه می‌دهند. این مدل‌ها همچنین دارای جریان هیدرولیک کمکی قابل تنظیم بر روی لودر هستند، بنابراین اپراتور می‌تواند هیدرولیک ماشین را برای تامین برق اتصالات مانند جاروها و فشارهای برف زاویه‌دار هیدرولیک تنظیم کند.

JCB همچنان در حال بازاریابی بکهو لودر زنجیری 1CX خود است که بر روی خطوط لاستیکی مانند CTL سوار می شود تا در خاک های نرم تر کشش بیشتری داشته باشد. با وزن حمل و نقل زیر 10000 پوند، می توان آن را به محل کار یدک کرد. همچنین دارای یک بکهو شیفت جانبی است که می تواند تا 10 فوت 1 اینچ حفاری کند.

بکهوهای برقی شده

دو شرکت آب و برق نیویورک از ماشین الکتریکی معرفی شده در Conexpo 2020 یعنی بکهو لودر Case 580 EV استفاده می کنند، گاز و الکتریک ایالت نیویورک و گاز اند الکتریک روچستر هر کدام یک واحد دارند. تری دولان، معاون کیس، آمریکای شمالی، می‌گوید که بررسی‌ها تاکنون «بی‌نظیر» بوده‌اند.

 دولان می‌گوید: «پاسخ مشتریان، در مورد استفاده از آن، پاسخ عالی بوده است. “زمان اجرا که از آن دریافت می کنند، و همچنین، آنها توانایی کار در محیط های مسکونی را بدون صدای زیادی که با یک واحد سنتی خواهید داشت، دوست دارند.

بنابراین ما هنوز در سفر هستیم، ما هنوز در حال توسعه هستیم. من می توانم بگویم که شبیه به Minotaur است که در آن سرعت [به بازار] نیست، بلکه در مورد سرعت و اطمینان از انجام آزمایش با مشتریان، دریافت پاسخ مشتریان، درک تغییراتی است که باید انجام شود. دولان می‌گوید که برای آن محصول ساخته شده است تا واقعاً آنچه را که پیمانکاران و شرکت‌های برق به دنبال آن هستند، به آن ارائه دهد. در طول سال‌های آینده، نوآوری‌های بیشتری را در آن محصول خواهید دید تا زمانی که به تولید کامل برسد.»

برقی کردن بکهو لودر با همکاری شرکت های نیویورکی Green Machine Equipment و Moog انجام شد.580EV از بسته باتری لیتیوم یون WhisperDrive 480 ولتی و 90 کیلووات ساعتی Green Machine تغذیه می کند که می تواند با هر شارژر 220 شارژ شود. -اتصال ولت اگرچه برنامه های کاربردی متفاوت است، هر شارژ می تواند روزهای کاری معمولی هشت ساعته را پشتیبانی کند.

به گفته کیس، باتری به طور جداگانه نیرو محرکه و موتورهای هیدرولیک را تامین می کند و در نتیجه نیروهای شکست هیدرولیک برابر با ماشین های دیزلی و بهبود عملکرد در حین کار همزمان لودر و پیشرانه است.

جان دیر و نشنال گرید در نمایشگاه Utility 2021 از یک بیل بکهو الکتریکی کانسپت به نام 310X رونمایی کردند. این وسیله نقلیه الکتریکی که با باتری کار می کند، سهولت کارکرد و سطح عملکرد 310 لیتر بکهو موتور دیزلی این شرکت را در سال 2018 هدف قرار می دهد.

310L با 100 اسب بخار قدرت و وزن عملیاتی 14669 پوند کار می کند. به گفته این شرکت، 310X الکتریکی از نظر قدرت و کارایی با دوقلو دیزلی خود قابل مقایسه است. 310X همچنین 25 درصد بی صداتر از دستگاه دیزل 310L است.

اتصالات بین دو دستگاه قابل تعویض هستند.

JCB بکهو لودر زنجیری

بکهو لودر زنجیری JCB 1CXT بر روی مسیرهای لاستیکی سوار می شود و دارای وزن حمل و نقل 9600 پوند برای بکسل بین محل کار است. یک موتور پرکینز 49 اسب بخاری این واحد را تامین می کند و سیستم هیدرولیک شامل یک مدار کمکی 24.6 gpm است. نیروی شکست پاکت لودر 5180 پوند فوت است و حداکثر عمق حفاری 10 فوت و 1 اینچ برای بکهو شیفت جانبی است.

نیوهلند بوم فوق العاده باریک

بكهوهاي سري C براي بلند كردن، ترانشه كردن، بارگذاري يا هل دادن طراحي شده اند، با فاصله اي كه اپراتورها را قادر مي سازد مواد را به مركز كاميون بريزند. نیروهای حفاری بکهو تا وزن 12969 پوند و قابلیت های بالابر لودر تا 11118 پوند در ارتفاع کامل در دسترس هستند. کابین‌های شش پایه دارای پنجره‌های کف تا سقف برای دید و کنترل‌های خلبانی برای راحتی بیشتر هستند. بوم های بسیار باریک بکهو برای ایجاد دید بهتر به ترانشه طراحی شده است. مدل B95C LR (دسترسی طولانی) امکان دسترسی به 22 فوت و 4 اینچ را فراهم می کند.

CASE مدل برقی

580 EV، اولین ورود کیس به بازار تجهیزات الکتریکی، از یک بسته باتری 480 ولتی 90 کیلوواتی لیتیوم یونی (با وزن 1300 پوند) تغذیه می کند که می تواند در 8 ساعت با هر 220 ولت در سه شارژ شود. -اتصال فاز کیس می‌گوید یک بار شارژ باتری اکثر روزهای کاری هشت ساعته را پشتیبانی می‌کند. این شرکت می‌گوید باتری به طور جداگانه نیرو محرکه و موتورهای هیدرولیک را تامین می‌کند و در نتیجه نیروهای شکست هیدرولیک برابر با ماشین‌های دیزلی است و عملکرد در حین کار همزمان لودر و پیشرانه بهبود می‌یابد. کیس می‌گوید، برق‌رسانی با همکاری Green Machine Equipment و متخصص کنترل حرکت و سیال، Moog، و همچنین با ورودی مستقیم شرکت‌های برق و سایر مشاغل متمرکز بر تبدیل بخش‌هایی از ناوگان خود به بکهوهای برقی انجام شد.

JOHN DEERE ارتقاء سری L

بکهو لودرهای سری L Deere ارتقا یافته اند. مدل‌های این سری شامل Deere 310L، Deere 310SL، Deere 315SL، Deere 310SL HL و Deere 410L هستند. این به‌روزرسانی‌ها در میان مجموعه لودرهای بیل‌بلکهو سری L شامل ارتقاء موتور، هیدرولیک جدید حسگر بار جبران‌شده با فشار (PCLS) در مدل 310SL و بهبودهای کنترل ماشین می‌شوند. این شرکت می‌گوید مدل‌های 310L، 310SL، 315SL، 310SL HL و 410L اکنون به موتور 4.5 لیتری John Deere PowerTech EWL مجهز شده‌اند که باعث افزایش قدرت، بهبود گشتاور و ارائه قابلیت اطمینان بیشتر می‌شود. این موتور Tier 4-F منجر به افزایش قدرت اسب بخار در مدل‌ها می‌شود، در حالی که حذف سیستم گردش گاز اگزوز و اجزای آن به منظور بهبود قابلیت اطمینان است. طراحی مجدد همچنین شامل مکان‌های فیلتر بهبود یافته برای دسترسی آسان‌تر هنگام تعویض یا سرویس فیلترهای سوخت و مایع خروجی گازوئیل است.

KUBOTA بزرگترین مدل

محدوده بکهو لودرهای این شرکت از 24.3 تا 63 اسب بخار قدرت دارد. بزرگترین آن، M62، مجهز به موتور دیزلی Kubota Tier 4-F با قدرت 63 اسب بخار، لودر جلوی Kubota با ظرفیت بالابر 3960 پوندی و یک بکهو Kubota با حداکثر عمق حفاری 169.8 اینچ است. این برای طیف گسترده ای از کارهای محوطه سازی، ساخت و ساز و پیمانکاری در نظر گرفته شده است.

SANY موتور دوتز

بکهو لودر SLB95 SANY تا 14 فوت و 3 اینچ با حداکثر دسترسی 18 فوت و 7 اینچ حفاری می کند. یک دیزل Deutz TCD3.6-LF 95 اسب بخار در 2200 دور در دقیقه تولید می کند. بکهو لودر دارای وزن عملیاتی 17637 پوند است. SANY SLB95 دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک و هیدرولیک حسگر بار با کنترل های پایلوت است که می تواند در الگوی ISO یا SAE استفاده شود. پمپ کاوازاکی فشار 3625 psi را در 41.2 gpm جریان، با حداکثر خط کمکی 21 gpm و 2103 psi فراهم می‌کند. لودر دارای یک عملکرد شناور برای درجه بندی برگشتی و درجه بندی نهایی و بازگشت به حفاری است.

CATERPILLAR

محدوده قدرت اسب بخار از 70 تا 107 کاترپیلار با استفاده از نامگذاری بدون پسوند، بکهو لودرهای سری F2 را با مدل های جدید جایگزین کرده است. مدل های 415، 416، 420، 420 XE و 430 از موتور جدید Cat C3.6 استفاده می کنند که تا 10 درصد مصرف سوخت بیشتری دارد. سیستم چهار چرخ متحرک اکنون استاندارد است و هیچ نسخه 2WD در آمریکای شمالی موجود نیست و نسخه IT حذف شده است و همه مدل‌های جدید می‌توانند از کوپلر فناوری اطلاعات استفاده کنند. عمق حفاری از 14 فوت تا 15 فوت و 2 اینچ و قدرت آن از 70 تا 107 متغیر است. موتور Cat C3.6 از کاهش کاتالیزوری انتخابی با مایع اگزوز دیزل و فیلتر ذرات دیزل برای مدل های 416، 420 و 430 استفاده می کند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *