موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین‌آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

رضا محتشمی‎ پور درجلسه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه معدن استان بوشهر افزود: برای تامین ماشین آلات معدنی یک مشکل عمومی در کشور وجود دارد که برخی شرکت ها با فضاسازی رسانه ای در تلاش هستند تا مانع از واردات این تجهیزات شوند.

محتشمی‎ پور اضافه کرد: برای واردات ماشین آلات معدنی ممانعت‏‌هایی ایجاد شده که در این زمینه خود معدن داران نیز باید با مطالبه گری خود این موضوع را تبیین کنند.

ایشان ادامه داد: برای ماشین آلات کوچک نیز تلاش بر داخلی شدن آن است تا زمینه استفاده از توان متخصصان داخلی در این بخش فراهم شود.

معاون وزیر صمت اظهارداشت: تکلیف حقوق دولتی واحدهای معدنی باید هر چه زودتر مشخص شود در این زمینه تا دو هفته آینده با تشکیل شورای عالی معادن موضوع تعیین تکلیف حقوق دولتی واحدها پیگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: با هدف حل مشکلات مالکان واحدهای معدنی راه ‎اندازی پنجره واحد زمین در دستور کار قرار گرفته و همه دستگاه‌ها مکلف شدند تا نقشه‌های خود را در این پنجره بارگذاری کنند.

محتشمی‌پور ادامه داد: براساس بررسی‌ها ۴۵ درصد نقشه‌های منابع طبیعی و معدنی در کشور تداخل دارند که سعی بر پیدا کردن راهکاری سریع تر برای حل این موضوع است.

وی اضافه کرد: دادگاه تخصصی معدن در کشور وجود ندارد که با توجه به اینکه این مهم مطالبه جدی معدن کاران است به طور جد پیگیری خواهد شد.

منبع: شاتا

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *