استارت آپ تخصصی سنگین آنلاین آمادگی دارد بنا به درخواست متقاضیان نسبت به ارائه خدمات کارشناسی فنی و بازرگانی در حوزه ماشین آلات معدنی و عمرانی اقدام نماید. این خدمات کارشناسی در بخش های زیر انجام می پذیرد:

صدور شناسنامه فنی ماشین‌آلات Technical Identity

در این راستا و بر اساس تقاضای مشتریان، ماشین آلات کارکرده مورد بازرسی فنی قرار می گیرند. این بررسی ها شامل ادوات اصلی دستگاه مانند موتور، هیدرولیک، برق، گیربکس، شاسی، بدنه، زیر بندی و ... بوده و بر اساس دستورالعمل های شرکت سازنده دستگاه انجام خواهد شد. در ادامه نتایج تست های فنی سلامت دستگاه در فرم های اختصاصی درج گردیده و در قالب شناسنامه فنی سلامت دستگاه به همراه بارکد اختصاصی و با مهر سنگین آنلاین صادر و در اختیار متقاضی قرار می گیرد. این شناسنامه جهت مواردی چون خرید ، فروش و اجاره ماشین آلات و همچنین اعطای تسهیلات از طرف سازمان هایی که دارای تفاهم نامه با سنگین آنلاین هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

کارشناسی برآورد هزینه های تعمیرات ماشین آلات Recommended Troubleshooting

بر اساس تقاضای مشتریان، در کنار شناسنامه فنی ماشین آلات که نشان دهنده آخرین وضعیت فنی دستگاه در حال حاضر است، تیم تخصصی سنگین آنلاین اقدام به برآورد هزینه های تعمیراتی احتمالی جهت ماشین آلات کارکرده می نماید. این برآورد جهت اجزای اصلی دستگاه مانند موتور، هیدرولیک، برق، گیربکس و سایر ادوات ماشین آلات بوده و شامل هزینه های تقریبی مرتبط به تامین قطعات و اجرت خدمات تعمیراتی خواهد بود. همچنین پس از بررسی های فنی، نتیجه نیاز احتمالی به تعمیرات اساسی ( اورهال) در فرم نتایج ثبت خواهد شد. فرم های پیشنهاد تعمیرات ( Recommended Troubleshooting) همراه با بارکد اختصاصی مربوط به هر دستگاه صادر شده و ممهور به مهر واحد کارشناسی سنگین آنلاین خواهد بود. کلیه پیمانکاران و مصرف کنندگان حقیقی و حقوقی ماشین آلات می توانند از این سند جهت برآورد هزینه های تعمیرات احتمالی در مواردی مانند خرید، فروش و یا اجاره ماشین آلات معدنی و عمرانی استفاده نمایند.

کارشناسی قیمت ماشین‌آلات کارکرده Equipment Pricing

سنگین آنلاین آمادگی دارد بر اساس تقاضای متقاضیان خرید و فروش ماشین آلات، اقدام به کارشناسی قیمت دستگاه های کار کرده نماید. این قیمت گذاری بر اساس معیارهای متعددی از جمله موارد زیر خواهد بود: • برند دستگاه • سال ساخت و ساعت کارکرد دستگاه • وضعیت سلامت دستگاه ( بر اساس شناسنامه فنی صادر شده) • هزینه های تعمیراتی و بازسازی احتمالی دستگاه • شرایط حاکم بر بازار ( عرضه و تقاضا و قیمت روز دستگاه های مشابه) بر این اساس کارشناسان سنگین آنلاین ضمن بازدید حضوری از دستگاه ها و با توجه به موارد فوق، اقدام به تعیین حد بالا و پایین قیمت دستگاه می نمایند.نتایج کارشناسی در فرم های مخصوص با درج بارکد اختصاصی دستگاه به متقاضیان ارائه می شود. بدیهی است خریداران و فروشندگان ماشین آلات جهت استفاده از قیمت های اعلام شده مختار هستند و از این حیث مسوولیتی متوجه سنگین آنلاین نخواهد بود.