گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن

به حفاران غول‌آسا سلام کنید

به حفاران غول آسا سلام کنید - گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن

– CAT: کاترپیلار می‌گوید ماشین‌های جدید CAT 336 و CAT 336 GC، بهره‌وری عملیاتی بیشتری مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری کمتر و راحتی و عملکرد بهتر را برای اپراتورها به‌‌همراه دارند.

– DOOSAN: قدرت چشمگیر ۲۵۷ کیلوواتی تولید شده در موتور دیزلی اسکانیا DC13، بیل DX420LC-7 دوسان را به بزرگترین موتور این بخش مجهز می‌کند.

– JCB: سنگین‌ترین بیل مکانیکی JCB، مدل JCB JS370 آن با ظرفیت ۳۷ تن است. با وجود نیروی باکت ۲۶۶ کیلو نیوتن‌متر، دستگاه تا ۱۲٪ بهره‌وری بیشتری از نزدیک‌ترین رقبای آن دارد.

– HITACHI: طبق گفته شرکت سازنده با توجه به سیستم هیدرولیک HIOS-V، بیل‌های مکانیکی سری Zaxis-7 در حالت PWR می‌تواند تا ۲۰٪ نسبت به مدل‌های قبلی در مصرف سوخت صرفه‌جویی کند.

به حفاران غول‌آسا سلام کنید

گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن

دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن

در سال‌های اخیر سهم عمده توجه مطبوعات را مینی بیل‌ها و مینی لودرها به خود اختصاص داده‌اند. این امر به دلیل تولید ماشین‌آلات با انتشار صفر گازهای گلخانه‌ای است، که برای کار در مناطق شهری معرفی شده‌اند. با این وجود، پروژه‌های سنگین معمولاً به ماشین‌آلات بزرگتری نیاز دارند. در حال حاضر مدل‌های بسیار خوبی در بازار وجود دارند که به طرز شگفت انگیزی چابک هستند. دستگاه‌های جدید مزایایی دارند که شامل راحتی بیشتر اپراتور نسبت به گذشته یا آمار عالی برای کارایی و بهره‌وری می‌شود. این مقاله تلاش دارد برخی از مهم‌ترین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن را مورد بررسی و معرفی قرار دهد.

CAT

نمونه‌ای از این موارد جفت جدید بیل مکانیکی Cat در کلاس ۳۶ تن ، CAT 336 و CAT 336GC است. کاترپیلار می‌گوید ماشین‌های جدید، بهره‌وری عملیاتی بیشتری دارد. همچنین مصرف سوخت و هزینه‌های نگهداری کمتر و راحتی و عملکرد بهتر را برای اپراتورها به‌‌همراه دارند. بیل‌های مکانیکی به خوبی مجهز شده‌اند. در واقع طبق گفته‌ی Cat، بیل ۳۳۶ دارای کلیه تکنولوژی‌های پیشرو در صنعت ساخت و ساز است. سازنده می‌گوید فناوری Cat Connect داخلی می‌تواند تا ۴۵٪ بهره‌وری را فراتر از توانایی فرآیند تسطیح سنتی افزایش دهد. اپراتورها می‌توانند برای افزایش دقت عمق‌، شیب و فاصله افقی تا سوژه، از سیستم دو بعدی Cat Grade استفاده کنند.

این سیستم همچنین می‌تواند به Advanced 2D یا سه بعدی ارتقا یابد. Standard Grade Assist  یک سیستم یکپارچه دیگر است که حرکات بوم، دکل و باکت را به صورت خودکار انجام می‌دهد. این سیستم به اپراتورها اجازه می‌دهد تنها با یک اهرم حفاری کرده و راحت‌تر باشند. توزین سریع بار حمل و نقل در لحظه، از طریق سیستم دیگری با عنوان Cat Payload که کارایی دستگاه را تا حد زیادی بالا می‌برد. قطعات و کیت‌های فنی دیگری نیز در بیل‌های مکانیکی جدید ادغام شده‌اند. حصار الکترونیکی که از حرکت دستگاه به خارج از پارامترهای تعیین شده جلوگیری می‌کند. CatLINK هم سیستمی برای به‌روز نگه‌داشتن کارکنان اداری در مورد کارهای سایت و ارائه اطلاعات ارزشمند ماشین به مشتریان می‌باشد.

 

  • قدرت مطابق نیاز

فراتر از فن‌آوری‌های بالای بیل مکانیکی ۳۳۶، Cat نوید صرفه‌جویی‌های مهم سوخت تا ۱۵ درصد را می‌دهد. این ماشین‌ها دارای حالت هوشمند هستند. موتور و

به حفاران غول آسا سلام کنید - گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن - CAT 336

قدرت هیدرولیک همزمان با کاهش سرعت و تقاضا برای نیروی هیدرولیک به طور خودکار کاهش می‌یابد. کاترپیلار همچنین ادعا می‌کند که ماشین‌آلات جدید می‌توانند هزینه کلی نگه‌داری را با افزایش فواصل سرویس کاهش دهند. (۳۰۰۰ ساعت عمر مفید برای فیلتر هیدرولیک؛ ۱۰۰۰ ساعت فاصله سرویس برای فیلترهای سیستم سوخت). Cat می‌گوید که ماشین‌آلات جدید در مقایسه با سری قبلی، هزینه های نگهداری را تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهند.

در داخل کابین نیز اپراتورها از دیدن آپشن‌هایی شامل استارت بدون کلید، مانیتور صفحه لمسی ۲۰۳ میلی‌متری و ساختارهای ROPS سرکوب صدا خوشحال خواهند بود. کنترل خودکار هوا، دمای داخلی را ثابت نگه می‌دارد. یک رادیو بلوتوث یکپارچه هم با درگاه‌های USB برای شارژ محصولات الکترونیکی اجباری امروزی وجود دارد. مدل‌های ارتقا یافته از کنسول‌های شیب‌دار برای ورود/خروج آسان کابین بهره می‌برند. همچنین دوربین‌های نصب شده در اطراف دستگاه دیدی نزدیک به ۳۶۰ درجه به اپراتور می‌دهند.

DOOSAN

دوسان، بیل DX420LC-7 خود را با یک قدم افزایش وزن و پیام ترکیبی از قدرت و سادگی به فروش می‌رساند. این دستگاه جدید توسط Doosan Infracore Europe راه‌اندازی شده است. در این بیل از یک موتور دیزلی اسکانیا DC13 سازگار با استاندارد مرحله V استفاده شده است. قدرت چشمگیر ۲۵۷ کیلوواتی تولید شده در این موتور آن را به بزرگترین موتور این بخش تبدیل می‌کند.

  • عملکرد بسیار ساده

سیستم پیشرفته پس تصفیه موتور به این معنی است که به گردش مجدد گاز اگزوز نیاز نیست. این سیستم، همراه با فناوری کنترل قدرت هوشمند (Doosan SPC3) بهره‌وری سوخت را بین ۳ تا ۱۰ درصد بهبود می‌بخشد. مدل قبلی DX420LC-7 دارای هشت حالت قدرت بود‌، در حالی که مدل جدید فقط چهار حالت دارد. دوسان می‌گوید این ساده‌سازی، به معنای زمان کمتری برای انتخاب گزینه‌های متعدد و حفاری بیشتر است. اپراتورها اکنون بین P + ، P ، S یا E در هر دو حالت کار یک طرفه یا دو طرفه انتخاب می‌کنند. هنگامی که دستگاهی با این اندازه در حال کار در یک شیفت طولانی است – و مقدار زیادی از مواد را جابجا می‌کند – سود به صورت

به حفاران غول آسا سلام کنید - گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن - DX420LC-7

تصاعدی حساب می‌شود. بنابراین ۲٪ بهره‌وری وعده داده شده توسط دوسان با ماشین جدید قابل تامل است. این درصد بهره‌وری از ترکیب سیستم SPC3 و شیر کنترل اصلی جدید Doosan Mottrol حاصل می‌شود.

این شرکت می‌گوید DX420LC-7 در حین آزمایش بهترین عملکرد را برای دستگاهی با این اندازه، در کاربردهای نیروهای حفر، بلند کردن، چرخش و نیروهای کششی بدست آورده است. در حالی که کار با دستگاه ساده شده و محیط اپراتور پیچیده‌تر شده‌است. از ویژگی‌های جدید داخل کابین می‌توان به یک پنل لمسی ۲۰۳ میلی‌متری (۳۰٪ بزرگتر از مدل قبلی) اشاره کرد. سیستم تهویه مطبوع بهبود یافته، گرم‌کن صندلی دو مرحله‌ای و لامپ LED کابین از دیگر امکانات استاندارد این مدل است. موارد اختیاری دیگری نیز برای این مدل دیده شده است. دوربین‌های ۳۶۰ درجه، چندین چراغ LED، تشخیص اولتراسونیک موانع و محافظت از جانب از آن دسته است.

  • پیشنهادهای رقابتی

مانند دستگاه کوچکتر Cat موتور DX420LC-7 دارای سیستم پس از سوخت است که به کاهش تعمیر و نگهداری کمک می‌کند. دوسان می‌گوید که DPF دارای بازسازی ۶۰ ساعت (۶ برابر مدل قبلی) و ۶۰۰۰ ساعت تمیز کردن خاکستر است. اپراتور حتی لازم نیست صندلی را ترک کند تا خاکستر را ببیند و بررسی کند که آیا بازسازی با موفقیت انجام شده است یا خیر؟ عملکرد دستگاه را می‌توان با استفاده از سیستم مدیریت ناوگان DoosanCONNECT که در کارخانه نصب شده پیگیری کرد. Doosan تلاش کرده است تا در همه بیل مکانیکی‌های نسل DX-7 خود به مشتریان اتصال تلفن همراه رایگان ارائه دهد.

JCB

سنگین‌ترین بیل مکانیکی JCB، مدل JCB JS370 آن با ظرفیت ۳۷ تن است. این مدل از یک موتور ۶ سیلندر MTU با ظرفیت ۲۱۰ کیلووات سازگار با Tier 4 Final نیرو می‌گیرد. با وجود نیروی باکت ۲۶۶ کیلو نیوتن‌متر، دستگاه تا ۱۲٪ بهره‌وری بیشتری از نزدیک‌ترین رقبای آن دارد. دارای یک سیستم اتصال سریع است که سرعت تغییرات پیوست را بهبود می‌بخشد.

به حفاران غول آسا سلام کنید - گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن - JCB JS370

JS370 چهار حالت کار دارد: خودکار، اقتصادی، دقیق و لیفتینگ. این حالت‌های عملکرد، قابلیت انعطاف پذیری دستگاه را افزایش می‌دهد. مقاومت ساختاری آن نیز قابل توجه است. دستگاه دارای بوم تقویت شده و دکل ساخته شده از فولاد با مقاومت کششی بالا با صفحات لفافی یک تکه و صفحات بافل داخلی برای افزایش طول عمر است.

زیر کابین با قاب X برای دوام طولانی مدت با مقاومت بالا کاملاً جوش داده شده است. در حالی‌که قاب فوقانی سفت و محکم، پشتیبانی پیشرفته‌تری را فراهم می‌کند. با توجه به اینکه برجک دستگاه به دو قاب بالا و پایین جوش داده می‌شود، درهای قوی‌تری نیز دارد. از نظر راحتی اپراتور JS370 دارای بالشتک بوم است. بالشتک باعث کاهش شوک بار، محافظت از دستگاه و به حداقل رساندن تأثیر آن بر اپراتور می‌شود. همچنین دارای شش پایه لاستیکی چسبنده برای کاهش سر و صدا و لرزش است. تقسیم ۷۰/۳۰، پنجره شیشه‌ای چند لایه بزرگ جلو کابین، دید همه جانبه خوبی به اپراتور می‌دهد. JCB در حال بازاریابی JS370 به عنوان یک ماشین کار مقرون به صرفه و پربازده است.

  • بهبود به موقع

این مدل برای کاهش تعمیر و نگهداری و ساده‌سازی سرویس طراحی شده است. بدین منظور، سرپوش‌های موتور آن با سیلندرهای کمکی گاز باز و بسته می‌شوند. در حالی‌که محل‌های سرویس‌دهی برای دسترسی آسان بزرگ و گسترده هستند. فواصل روغن کاری ۱۰۰۰ ساعته بوم و تضمین ۵۰۰۰ ساعت کار با روغن باعث بهبود زمان تعویض روغن و فیلترها (روغن موتور، روغن هیدرولیک و سوخت) برای دسترسی آسان و متمرکز می‌شوند.

HITACHI

هیتاچی در سری Zaxis-7 دارای چهار بیل مکانیکی است که هرکدام دارای موتور سازگار با مرحله V هستند. طبق گفته شرکت سازنده با توجه به سیستم هیدرولیک HIOS-V این بیل مکانیکی در حالت PWR می‌تواند تا ۲۰٪ نسبت به مدل‌های قبلی در مصرف سوخت صرفه‌جویی کند. این سیستم باعث افزایش کارایی در نوسان حرکات بوم، دکل و باکت می‌شود. سرعت رو به جلو نیز همراه با خروجی موتور افزایش یافته است. سنسور جدید ECO روی مانیتور ۲۰۳ میلی‌متری آن نمایش داده می‌شود. این سنسور به اپراتورها کمک می‌کند تا بازده سوخت ماشین‌های جدید را بهبود ببخشند. بسیاری از ویژگی‌ها در محدوده جدید بیل مکانیکی Zaxis-7 اجرا می‌شوند.

با نگاهی جداگانه به ماشین‌ها، بیل ZX530LCH-7 دارای ۳۰٪ نیروی کششی بیشتر از مدل ZX490LCH-7 و قدرت فوق العاده فرمان برای مانور در سایت‌های دارای شیب است. مدل‌های ZX690LCR-7 و ZX890LCR-7، با قطعات تقویت شده، در درجه اول برای حفر و بارگیری مواد سنگین طراحی شده‌اند.

به حفاران غول آسا سلام کنید - گزارشی از آخرین دستاوردهای صنعت بیل‌های مکانیکی سنگین وزن - Zaxis-7

در داخل کابین، فضا افزایش یافته و سطح سر و صدا و لرزش کاهش یافته است. این مورد از مزایای خوب برای اپراتورهایی است که در محیط های استخراج و معدن کار می‌کنند. حرکت همزمان صندلی و کنسول – برای کاهش خستگی اپراتور – و تنظیم ارتفاع کنسول threeposition از دیگر مزایای آن است.

  • یکپارچه سازی داده‌های هوشمند

هیتاچی می‌گوید از طریق طراحی ارگونومیک کنسول و سوئیچ ها کارکرد دستگاه ساده شده است. از نظر مدیریت ناوگان، سیستم های نظارت از راه دور هیتاچی – ConSite – داده‌های عملیاتی روزانه را از طریق GPRS یا ماهواره از بیل مکانیکی به سرویس الکترونیکی جهانی هیتاچی ارسال می‌کنند. ConSite اطلاعات را در یک ایمیل ماهانه خلاصه می‌کند. برنامه ConSite Pocket نیز هشدارهای در لحظه را برای هر گونه مشکل احتمالی نشان می‌دهد. دو حسگر تشخیص می‌دهند که کیفیت روغن خراب شده و داده‌ها به سرویس الکترونیکی جهانی منتقل می‌شوند. علاوه بر آرامش خاطر مشتریان، این فناوری می‌تواند هزینه‌های تعمیر و نگهداری و توقف برنامه ریزی نشده را کاهش دهد.

کلمات کلیدی: SANGINONLINESANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد