نیروی محرک الکتریکی بخشی از آینده‌ی کامینز

اولین مکانیزم تولید و انتقال قدرت الکتریکی کامینز که در باتری کامیون Aeos مورد استفاده قرار گرفته است، از سال 2019 در سبد تولیدات کامینز قرار گرفت.

8 - 4 - M - S - 99.02.30 - نیروی محرک الکتریکی بخشی از آینده‌ی کامینز

– شرکت کامینز، سلول‌های باتری، موتور، سنسورها، اتصالات و سایر قطعات را خریداری کرده و آنها را با کنترل‌های الکترونیکی خود ادغام کرده است.

– کابین و شاسی از شرکت Navistar International خریداری شده و شرکت Roush Performance کل ماشین را سر هم کرده است.

– حداکثر وزن کل تراک Aeos بالغ بر ۳۴ تن است، که تنها ۸ تن آن وزن تراک بوده و بیشتر این وزن به محور عقب آن مربوط می‌شود.

– گر چه پیش از این چنین برنامه‌ای وجود نداشت، اما این احتمال وجود دارد که کامینز AEOS مکانیزم تولید و انتقال قدرت خود را برای فروش به سایر سازندگان کامیون عرضه کند.

نیروی محرک الکتریکی بخشی از آینده‌ی کامینز

اولین مکانیزم تولید و انتقال قدرت الکتریکی کامینز که در باتری کامیون Aeos مورد استفاده قرار گرفته است، از سال ۲۰۱۹ در سبد تولیدات کامینز قرار گرفت.

با تکیه بر سیاست ورود به عرصه تولید نیروی محرک الکتریکی و تجهیزات مرتبط با آن در سال‌های اخیر، کامینز با مشارکت ۵۰ درصدی خود، پروژه انتقال خودکار Westport را پیش می‌برد که قرار است جایگزین سوخت و عملیات سوخت‌گیری شود. این طرح قرار است مکانیزم جدیدی برای تولید و انتقال قدرت مهندسی کند.

مدیر واحد توسعه کسب و کار برقی کامینز:

کامیون‌های تک محور عقب با باتری الکتریکی Aeos تولید شده در مرکز فنی کامینز برای ماموریت‌های ساخت و ساز طراحی شده‌اند.

Aeos یک مجموعه باتری قابل شارژ است که با هر بار شارژ، ۱۶۰ کیلومتری مسافت را طی می‌کند.

با بهره‌گیری از موتور و ژنراتور تقویت کننده‌ای که در زیر مخزن این سامانه  قرار دارد، برد آن به ۴۸۰ کیلومتر نیز می‌رسد.

با این سیستم، یک موتور دیزلی کامینز B6.7 می‌تواند به اندازه یک موتور بنزینی کاربرد داشته باشد و یک سلول سوختی نیز می‌تواند جایگزین موتور و ژنراتور طراحی شده در این سامانه شود.

 
8 - 4 - M - S - 99.02.30 - نیروی محرک الکتریکی بخشی از آینده‌ی کامینز

Aeos، شامل یک موتور الکتریکی با قدرت بین ۳۰۰ تا ۴۷۰ اسب بخار با گشتاور بین ۱۸۵۰ تا ۳۳۹۰ نیوتن متر است که نیروی خروجی از طریق یک میل‌لنگ معمولی و محور به دو چرخ عقب می‌رود.

شارژ کامل این مجموعه باتری ۱۴۰ کیلوواتی که در یک جعبه پشت کابین قرار دارد؛ در ایستگاه ویژه به یک ساعت زمان نیاز دارد که انتظار می‌رود مهندسان کامینز با پیشرفت پروژه، این زمان را تا ۲۰ دقیقه کاهش دهند.

شرکت کامینز، سلول‌های باتری، موتور، سنسورها، اتصالات و سایر قطعات را خریداری کرده و آنها را با کنترل‌های الکترونیکی خود ادغام کرده است.

کابین و شاسی از شرکت Navistar International خریداری شده و شرکت Roush Performance کل ماشین را سر هم کرده است.

حداکثر وزن کل تراک Aeos بالغ بر ۳۴ تن است، که تنها ۸ تن آن وزن تراک بوده و بیشتر این وزن به محور عقب آن مربوط می‌شود.

قطعات این ماشین به اندازه کافی برای برنامه‌های عمرانی مناسب هستند.

گر چه پیش از این چنین برنامه‌ای وجود نداشت، اما این احتمال وجود دارد که کامینز AEOS مکانیزم تولید و انتقال قدرت خود را برای فروش به سایر سازندگان کامیون عرضه کند.

رئیس بخش بازرگانی موتور شرکت کامینز می‌گوید:

در آینده نزدیک موتور الکتریکی، محرک بیشتر کامیون‌های محلی خواهد بود، اما تراک‌های دیزلی که باید مسافت‌های طولانی را بپیمایند به دلیل محدودیت‌های فعلی تکنولوژی باتری، به آینده دورتری چشم خواهند دوخت.

کلمات کلیدی: sanginonline, sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد