نگهداری و تعمیر بدنه موتور و متعلقات آن

فعاليت‌هاي نگهداري و تعمير بدنه موتور را مي‌توان براساس وظيفه، به سه گروه تقسیم کرد. فعاليت‌هاي مربوط به جلوگيري از فرسايش غيرعادي اجزاء ماشين، فعاليت‌هاي مربوط به رديابي و اندازه گيري ميزان فرسايش و خرابي و فعاليت‌هاي مربوط به رفع فرسايش و خرابي اجزاء ماشين.

الف – جلوگیری از فرسایش غیرعادی و بروز خرابی
۱- تنظیم سوپاپ‌ها
۲ – آچار کشی دسته موتورها
۳ – نظافت موتور
ب – ردیابی و اندازه گیری فرسایش
۱ – کنترل دسته موتور
۲ – آنالیز روغن
ج – رفع فرسایش

مراقبت از قلب دستگاه

نگهداری و تعمیر بدنه موتور و متعلقات آن

فعالیت‌های نگهداری و تعمیر بدنه موتور را می‌توان براساس وظیفه، به سه گروه تقسیم کرد. فعالیت‌های مربوط به جلوگیری از فرسایش غیرعادی اجزاء ماشین، فعالیت‌های مربوط به ردیابی و اندازه گیری میزان فرسایش و خرابی و فعالیت‌های مربوط به رفع فرسایش و خرابی اجزاء ماشین.

براساس تقسیم بندی فوق برنامه‌های نگهداری و تعمیر بدنه موتور و متعلقات آن به شرح زیر خواهد بود:

 

الف – جلوگیری از فرسایش غیرعادی و بروز خرابی:

میزان عمر مفید بدنه موتور و متعلقات آن (شامل سیلندر، پیستون و … ) وابسته به کارکرد صحیح و اجرای به موقع برنامه‌های سرویس و نگهداری سیستم‌های پشتیبانی آن بویژه سیستم‌های روغنکاری و هوارسانی دارد. بنابراین در راستای جلوگیری از فرسایش و خرابی اجزاء داخلی موتور لازم است تا برنامه های نت مربوط به سیستم‌های فوق بطور کامل انجام گیرد. سیستمهای مذکور در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

علاوه بر موارد فوق لازمست تا فعالیت‌های زیر نیز انجام پذیرد:

۱- تنظیم سوپاپ‌ها

چگونگی وضعیت سوپاپ‌ها تاثیر بسزایی بر کیفیت کار موتور دارد، بنابراین لازم است تا در فواصل زمانی لازم نسبت به تنظیم سوپاپ‌ها اقدام نمود. در غیر اینصورت علاوه بر کم شدن قدرت و اختلال در کار موتور موجب سوختن سوپاپ‌ها و نهایتا ایجاد خسارت و هزینه‌های تعمیراتی زیاد می‌گردد.

۲ – آچار کشی دسته موتورها

موتورها به کمک دسته موتورها بر روی شاسی ماشین مستقر می‌گردد. باتوجه به شرایط کاری ماشین‌ها که توام با تکان‌های شدید و لرزش ماشین می‌باشد، لازمست تا به صورت دوره‌ای نسبت به آچارکشی دسته موتورها اقدام گردد.

۳ – نظافت موتور

لازمست به صورت دوره‌ای نسبت به نظافت کامل بدنه موتور اقدام گردد . راننده ماشین در هنگام نظافت می‌بایست بدنه موتور را از نظر وجود ترک و آسیب دیدگی کنترل نماید. به عبارت دیگر کنترل وضعیت بدنه موتور از اهداف انجام نظافت بدنه می‌باشد.

 

t9-2

 

ب – ردیابی و اندازه گیری فرسایش

ردیابی و اندازه گیری فرسایش در زمان کارکرد ماشین و درمنطقه عملیاتی آن انجام می‌گیرد. به عبارت دیگر هدف از این کار مشخص نمودن نیاز و یا عدم نیاز به تعمیر می‌باشد. فعالیت‌های قابل انجام در این قسمت عبارتند از:

۱ – کنترل دسته موتور

دسته موتورها از جنس لاستیک بوده تا ارتعاشات وارده از شاسی و زمین بر موتور را کاهش دهند . قطعات مزبور به مرور زمان دچار سائیدگی شده و این موضوع باعث افزایش میزان لرزش موتور و آسیب دیدگی آن می‌گردد. بنابراین لازمست تا به صورت دوره‌ای نسبت به بررسی میزان خوردگی دسته موتورها اقدام گردد.

۲ – آنالیز روغن

روغن در داخل موتور همانند خون در بدن انسان است. با همان پیچیدگی‌هایی که عملکرد خون در رساندن مواد مورد نیاز به قسمت‌های مختلف بدن و جمع آوری مواد زائد دارد. روغن موتور نیز بسیاری از آلودگی‌ها را از محیط عملکرد قطعات داخل موتور دور نموده و مواد مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند. مواردی از قبیل مواد جلوگیری کننده از سایش، مواد مقاوم در برابر فشارهای بالا، مواد محافظت کننده در برابر خوردگی و غیره. از آنجائی که تماس روغن با قطعات در حال کار در حد تماس مولکولی می‌باشد، انجام یک سری آزمایشات بر روی روغن موتور می‌تواند علاوه بر وضعیت کیفی خود روغن، اطلاعاتی ذیقیمت در مورد سایر قطعات در تماس با روغن ارائه دهد. بنابراین جهت تعیین زمان تعمیر موتور می‌توان از روش آنالیز روغن استفاده نمود.

 

 

ج – رفع فرسایش

رفع فرسایش در موتور بصورت تعمیرات دوره‌ای انجام می‌پذیرد:

اجزاء داخلی موتور براساس عمر کارکرد موتور، فرسوده گردیده و لازمست تا در فواصل زمانی معین مورد تعمیر قرار گیرند . روال عادی اجرای عملیات نت بر روی بدنه موتورهای دیزل و متعلقات آن بصورت تعمیرات دوره‌ای پس ازطی میزان معین کیلومتر و یا ساعت کارکرد خاص بوده است. همان گونه که قبلا اشاره گردید امروز برای تعیین زمان انجام تعمیرات از روش آنالیز روغن استفاده می‌گردد.

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد