نگاهی به مشخصات و قابلیت های بیل مکانیکی HX220L هیوندای

HX220L کارایی و راحتی را با هم تجربه کنید

– عامل اصلی پیشرفت‌های این محصول سامانه کنترل قدرت هوشمند هیوندای است که امکان بهینه‌سازی به کمک رایانه را براساس بار موردنیاز فراهم می‌کند. این سامانه به طور خودکار دور موتور و گردش هیدرولیک را تنظیم می‌کند تا به نقطه‌ای با حداکثر بهره‌وری و مصرف سوخت مقرون‌به‌صرفه دست یابد.
– مدل HX220L مجهز به موتور کامینز QSB 6.7 و دارای سه حالت عملیاتی است: حالت قدرتی، برای کارهای سنگین؛ حالت استاندارد، برای بهینه کردن عملکرد؛ و حالت اقتصادی، یعنی بهبود کنترل و راندمان ماشین برای کارهای سبک.
– ویژگی دیگری که با سری HX شروع شد کنترل گردش مکانیزم اتصالی (چنگک‌ها) است که به اپراتور امکان کنترل جداگانه دو پمپ را می‌دهد. این قابلیت برای بهینه‌سازی تنظیم سرعت جریان براساس نوع مکانیزم اتصالی است (۱۰ نوع شکننده و ۱۰ نوع خردکننده).

کارایی و راحتی را با هم تجربه کنید

نگاهی به مشخصات و قابلیت های بیل مکانیکی HX220L  هیوندای

 بیل مکانیکی هیوندای مدل HX220L که سال ۲۰۱۵ وارد بازار شد، یک بیل مکانیکی با توان ۱۷۳ اسب‌بخار و بخشی از محصولات سری H این شرکت است که جایگزین سری ۹A شده است.

 

فناوری و نوآوری

هیوندای بیل مدل HX220L را نه تنها با فناوری، بلکه با ویژگی‌های متمایزکننده کاربردی مثل امکانات راحتی، قابلیت استفاده و ایمنی که به وضوح در این ماشین دیده می‌شوند توأم کرده است. عامل اصلی پیشرفت‌های این محصول سامانه کنترل قدرت هوشمند هیوندای است؛ که امکان بهینه‌سازی به کمک رایانه را براساس بار موردنیاز فراهم می‌کند. این سامانه به طور خودکار دور موتور و گردش هیدرولیک را تنظیم می‌کند تا به نقطه‌ای با حداکثر بهره‌وری و مصرف سوخت مقرون‌به‌صرفه دست یابد.

مدل HX220L مجهز به موتور کامینز QSB 6.7 و دارای سه حالت عملیاتی است: حالت قدرتی، برای کارهای سنگین؛ حالت استاندارد، برای بهینه کردن عملکرد؛ و حالت اقتصادی، یعنی بهبود کنترل و راندمان ماشین برای کارهای سبک. ویژگی دیگری که با سری HX شروع شد کنترل گردش مکانیزم اتصالی (چنگک‌ها) است که به اپراتور امکان کنترل جداگانه دو پمپ را می‌دهد. این قابلیت برای بهینه‌سازی تنظیم سرعت جریان براساس نوع مکانیزم اتصالی است (۱۰ نوع شکننده و ۱۰ نوع خردکننده).

مانیتور

شاید بزرگترین نشانه سری HX مانیتور صفحه‌لمسی ۸ اینچی، و کنترلگر لمسی خودرو مانند آن باشد که با طرح آن هماهنگی دارد. این مانیتور ظاهراً همه‌چیز را نشان می‌دهد و همه‌کار می‌کند. اپراتورها می‌توانند نماها را عوض کنند و از مانیتور یا کنترلگر لمسی کنار صندلی تنظیمات را دستکاری کنند.

این مانیتور ۱۵ درصد بزرگتر از مدل‌های قبلی است و جزو کنترلگرهای الکترونیک و قابلیت‌های مانیتورینگ محسوب می‌شود. نمایشگرها شامل قرائت لحظه‌ای برای آیتم‌هایی مثل داده‌های عملیاتی و مصرف سوخت هستند. همچنین، می‌توان از طریق نمایشگر به بسیاری از قابلیت‌های قابل تنظیم توسط اپراتور دسترسی داشت. این مانیتور می‌تواند در جهت عمودی تا ۳۰ درجه و در جهت افقی تا ۸ درجه تنظیم شود. حتی یک شیب‌سنج دارد که نشان می‌دهد ماشین تراز است یاخیر.

 

امکانات راحتی

یکی دیگر از تغییرات این سری نسبت به سری قبل کابین ماشین است. کابین این سری بزرگتر است، و ۱۳ اینچ فضای بیشتری دارد. کف کابین واقعا بلندتر شده صندلی شناور مجهز به گرمکن با نقاط تنظیم متعدد استاندارد است، و شیشه کابین هم از سقف تا کف امتداد دارد. علاوه بر اینها، بخش سقف همراه با یک آفتابگیر در بالای کابین قرار دارد، و پنل پائین در زیر پدال‌های پا قابل جداسازی است.

 

قابلیت استفاده (۱)

هیوندای به قابلیت استفاده ماشین‌های سری HX‌ توجه ویژه‌ای داشته است. درست کنار در کابین، که از سطح زمین هم قابل دسترس است، دری مجهز به فیلتر AC و با ویژگی کاربردی جالب می‌بینید. در کابین به شکل گلگیر در مقابل نفوذ آب نقش دوچندان را ایفا می‌کند که ممکن است در غیر این صورت حین شستشوی پرفشار به داخل نفوذ کند.

پشت در بعدی هم‌سطح با زمین، دو هواکش دومرحله‌ای با فیلتری در بالا، کلید قطع باتری، و تعویض‌کننده‌ای قرار دارد که امکان سوئیچ کردن به دو کنترل ISO یا SAE را به اپراتور می‌دهد.

جلوتر در سوم را می‌بینید که کولرهای هسته‌باز آلومینیمی را نشان می‌دهد که برای مقاومت  در برابر خوردگی طراحی شده‌اند. همچنین، داخل یک رادیاتور ،خنک‌کننده‌های روغن هیدرولیک، و پساخنک‌کننده‌ای در بالا قرار گرفته است. باتری‌های ماشین در کف کابین‌اند. در سمت چپ اتاق، در دیگری که از سطح زمین قابل دسترس است پمپ کاوازاکی را نشان می‌دهد.

قابلیت استفاده (۲)

بر روی دریچه های پمپ قسمت فیلتر سوخت و فیلتر روغن موتور قرار دارد که از راه دور قابل نصب‌اند. در بالا دستگاه SCR و DOC‌ قرار گرفته است. مدل HX220L بدون استفاده از DPF به رده ۴-F می‌رسد. خاک‌پرکن DEF نزدیک همین بخش و در پشت دری قفل‌دار قرار دارد. یک لامپ ال‌ای‌دی ساده هم در آنجا تعبیه شده تا به جلوگیری از پرکردن بیش از اندازه کمک کند. قابلیت‌های بسیاری زیر بندی ماشین را در مقابل سنگ و کثیفی حفاظت می‌کنند.

زیر بندی، ساخت و طراحی شرکت هیوندای است. صفحاتی فولادی در هر سمت زیر بندی قرار گرفته تا مصالح راحت‌تر از سطح غلتک دور شده و کفشک‌ها روی غلتک قرار بگیرند. زیر بندی دارای ۹ یاتاقان غلتکی و ۲ غلتک حامل حفاظ‌دار  است. سیلندرهای هیدرولیک، موتورهای محرکه، و سایر اجزای اصلی ماشین ساخت هیوندای هستند. مزیت این ماشین دسترسی به قطعات یا سادگی تعویض آنهاست، و همه‌چیز دارای برندهای OEM است چیدمان تمام شلنگ‌ها واقعاً عالی‌ست، و برای تشخیص بهترشان برچسب‌گذاری و جز به جز شماره‌گذاری شده‌اند.

 

ایمنی

ویژگی‌های کاربردی داخلی بیشتری برای ایمنی در این ماشین تعبیه شده است که هم اپراتورها و هم تکنسین‌ها می‌پسندند. زیر کابین، پلکان دوتایی با فواصل مساوی، یکی در داخل و یکی در بیرون، تعبیه شده است تا اپراتورها راحت‌تر وارد کابین شوند. یکی از پله‌ها به فریم جوش داده شده و دیگری، درست از بیرون پله اولی، پیچ شده است. این روش اتصال سبب شده که پله به سمت بیرون برآمدگی داشته باشد و پاهای اپراتور کمی خارج از ریل قرار بگیرد. این پله‌ها کمک می کنند تا ساق پاهای اپراتور به ریل برخورد نکند این پله‌ها قرار است از ضربه و کوبیدگی جلوگیری کنند.

پیشرفت دیگراین ماشین‌ها نسبت به سری ۹A، گاردریل‌های فوقانی اضافه شده به سمت چپ و راست در بالای ماشین است. ارتفاع این گاردریل‌ها ۵۰ اینچ است. در بالای زیر بندی، هیوندای بالشتک‌های ضدلغزشی با طرح برجسته مخصوص اضافه کرده است. دوربین پشتیبانی دنده عقب هم جزو تجهیزات استاندارد این سری است. هیوندای ویژگی امنیتی دیگری را برای این مدل عرضه کرده است:سیستم دوربین مانیتورینگ آپشنال با قابلیت نمایش ۳۶۰ درجه متشکل از ۴ دوربین خارجی که یک دید چشمی مرکب ۳۶۰ درجه از محیط کار را فراهم می‌کند. قابلیت یکپارچه‌شده با این ویژگی سامانه‌ هوشمند تشخیص شی متحرک است. این سامانه زمانی که اشیایی در شعاع ۱۶.۵ فوتی ماشین تشخیص داده شوند، با آلارم صوتی و بصری به اپراتور هشدار می‌دهد.

این سامانه یکی دیگر از قابلیت‌های مانیتور چندکاره پیشرفته این بیل مکانیکی است.

کلمات کلیدی: sanginonline, sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد