نگاهی به بازار لودرهای سبک در جهان

لودرهای سبک در تعریف به لودرهایی اطلاق می شود که حجم باکت آن در حدود یک مترمکعب و در سایت های عمرانی در تمام نقاط جهان به چشم می خورند.

* لودرهای سبک مانند بسیاری دیگر از تجهیزات سبک، عمدتا جایگزین نیروی کار انسانی می شوند.
* در اروپا بازار غالب مربوط به لودرهای چرخ لاستکی کوچک – کمرشکن یا چهارچرخ متحرک – بوده و نسبت فروش آنها در قیاس با مینی لودر لاستیکی چهار به یک است.
* در کنار بازار بزرگ ۲۵۰.۰۰۰ دستگاه سالانه هند، بکهولودرها جای اندکی برای سایر تجهیزات کوچک باقی گذاشته اند.
* تقاضا برای لودرهای سبک طی دو سال گذشته در کشور چین به موازات افزایش بازار سایر تجهیزات عمرانی به شکل چشمگیری کاهش یافته است.
* آمریکای شمالی به صورت سنتی بزرگترین بازار مینی لودرهای لاستیکی در جهان بوده است. در بالاترین حد و در ابتدای سال ۲۰۰۰ میلادی این رقم به حدود ۶۵.۰۰۰  تا ۷۵.۰۰۰ دستگاه رسیده و در حال حاضر تعداد آن به ۳۴.۰۰۰ دستگاه در سال رسیده است.

نگاهی به بازار لودرهای سبک در جهان

لودرهای سبک در تعریف به لودرهایی اطلاق می شود که حجم باکت آن در حدود یک مترمکعب و در سایت های عمرانی در تمام نقاط جهان به چشم می خورند.

 

لودرهای سبک مانند بسیاری دیگر از تجهیزات سبک، عمدتا جایگزین نیروی کار انسانی می شوند. این پدیده بیشتر در کشورهای توسعه یافته به چشم می خورد که در آن دستمزد و هزینه های نیروی انسانی بالاست. نکته جالب توجه در این بازار تنوع بسیار بالای دستگاههایی است که هر کدام در نقاط مختلفی از جهان بخشی از بازار را به خود اختصاص داده اند. به عنوان مثال در اروپا بازار غالب مربوط به لودرهای چرخ لاستکی کوچک کمرشکن یا چهارچرخ متحرک بوده و نسبت فروش آنها در قیاس با مینی لودر لاستیکی چهار به یک است. این نسبت در کشوری مانند ژاپن بسیار چشمگیر تر بوده طوری که در این کشور تعداد لودرهای کوچک فروش رفته در سال بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دستگاه در مقابل چیزی در حدود فقط ۶۵۰ دستگاه مینی لودر لاستیکی است، که تعداد بسیار کمی به شمار می رود.

هند

در هند دستگاههای بکهولودر بسیار آشنا و پرمصرف بوده و همواره یک انتخاب کلیدی به شمار می رود. در واقع لفظ ” کوچک” برای این دستگاه در هند عبارت دقیقی نیست چرا که با توجه به هزینه پایین تولید آن در هند و در کنار بازار بزرگ ۲۵۰.۰۰۰ دستگاه سالانه این کشور، بکهولودرها جای اندکی برای سایر تجهیزات کوچک باقی گذاشته اند و جای پای خود را محکم کرده اند. بکهولودرها حتی بیش از آنچه در هند به فروش می رسند، در سایر نقاط جهان بازار دارند که نشان دهنده علاقه مصرف کنندگان سایر کشورها به این محصول خاص است.

 

بزرگترین بازار ماشین آلات عمرانی جهان

در چین، بزرگترین بازار ماشین‌آلات عمرانی جهان، سلیقه بازار متفاوت است هر چند که از گذشته لودرهای چرخ لاستیکی مهمترین انتخاب در چین بوده است، اما بازار این ماشین های سبک در سال های اخیر کم شده است. تقاضا برای لودرهای سبک در دو سال گذشته به موازات افزایش بازار سایر تجهیزات عمرانی به شکل چشمگیری کاهش یافته است. در حقیقت حجم بازارلودرهای لاستیکی نسبت به یک دهه قبل بسیار کوچک شده است. مساله اینجاست که سایر ماشین آلات عمرانی سنگین تر نسبت به لودرهای چرخ لاستیکی از نظر اقتصادی به صرفه نیستند. این موضوع ناشی از تکنولوژی پایین تر این دستگاهها در کنار عدم نیاز تولید این دستگاههای سبک به پیروی از قوانین استاندارد،مصرف سوخت،مالیات، ایمنی و سایر موارد قانونی است که دستگاههای سنگین تر موظف به رعایت آن در تولیدات خود هستند.

 

آمریکای شمالی

آمریکای شمالی به صورت سنتی بزرگترین بازار مینی لودرهای لاستیکی در جهان بوده است. در بالاترین حد و در ابتدای سال ۲۰۰۰ میلادی این رقم به حدود ۶۵.۰۰۰  تا ۷۵.۰۰۰ دستگاه رسیده و در حال حاضر تعداد آن به ۰۰۰, ۳۴ دستگاه در سال رسیده است. تغییر در این بازار به سمت استفاده از مینی لودرهای زنجیری بوده و شروع آن از تولید این محصول توسط تولید کنندگان بزرگ ماشین آلات در اواخر دهه ۹۰ شکل گرفته است. طبق پیش بینی موسسه Off Highway Research میزان تقاضای مینی لودرهای زنجیری تا ۶۰.۰۰۰  دستگاه در سال نیز خواهد رسید.

 

سخن آخر

از آنجا که این دستگاهها به لحاظ طراحی و عملکرد بسیار شبیه به مینی لودرها هستند، این موضوع مطرح می شود که این تغییر در تقاضا به یک علت ساده و آن تفاوت در زیربندی زنجیری در مقایسه با لاستیک اتفاق افتاده است. هر چند که علاوه بر این، به طور کلی تغییر ذائقه مصرف کنندگان نیز بی تاثیر نیست. در کل می توان گفت در حال حاضر دستگاههای زنجیری از موقعیت نامساعد ۲۰ سال گذشته خود تبدیل به محبوب ترین گزینه ها در کلیه سایزها شده اند.

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد