نگاهی به بازار دامپتراک‌های کمرشکن

افت قیمت حمل بار، روی فروش دامپتراک‌ها تاثیر گذاشته است، اگرچه این فروش به سرعت پایین نمی آید، اما برای سالهای آتی، رشدی خوب برای بخش حمل بار نوید می‌دهد.

* سیر نزولی فروش دامپتراک‌ها باشیب ملایمی ادامه دارد.
* افت قیمت حمل بار، روی فروش دامپتراک‌ها تاثیر گذاشته است
* نمودار فروش دامپتراک‌ها از سال آینده به سمت بالا حرکت می کند و انتظار می رود این روند برای سه تا چهار سال آینده ادامه داشته باشد.
* فروش بیشتر انواع دیگر تجهیزات ساخت و ساز در سال ۲۰۱۸ به اوج خود رسید و چند سال آینده را با افت ملایم سپری می کنند.
* کامیون‌های کمپرسی یکی از معدود فرصت های رشد در صنعت در حال حاضر و در بلند مدت است.

نگاهی به بازار دامپتراک‌های کمرشکن

افت قیمت حمل بار، روی فروش دامپتراک‌ها تاثیر گذاشته است، اگرچه این فروش به سرعت پایین نمی‌آید، اما برای سال‌های آتی، رشدی خوب برای بخش حمل بار نوید می‌دهد.

 

پیش بینی می شود تقریباً ۱۰،۸۰۰ کامیون کمپرسی و دامپتراک‌های کمرشکن در سال جاری میلادی در جهان به فروش برسد که دربین ماشین‌آلات عمرانی فروش بالایی است و ارزش کل آن ۵.۵ میلیارد دلار است. این بخش مطمئناً در جایگاه بهتری نسبت به سه سال پیش ، یعنی تقاضای ۷،۶۷۲ کامیون قرار می گیرد. با این حال ، چشم اندازکلی، بازگشت به شکوه سالهای پیش از بحران در اواسط دهه ۲۰۰۰ نیست و ارزش این بخش نیز چیزی نیست که در گذشته بوده است.

از یک طرف ، فروش دامپتراک‌های کمرشکن فعلا خوب است. فروش باید امسال برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ بیش از ۸۰۰۰ واحد باشد و این رشد تا زمانی ادامه دارد که این بخش به اوج پیش بینی شده خود در ۲۰۲۱-۲۰۲۲ برسد (تقاضا باید بالاتر از ۹۰۰۰ واحد باشد.) واقعیت این است که بازار کاملاً به اوج سالهای ۲۰۰۶-۲۰۰۷ باز نمی گردد ، اما همچنان به عنوان یک نقطه قوت در نظر گرفته می شود.

مسائله مورد مناقشه، وضع کامیون های کمپرسی است. فروش در اواخر دهه اول قرن ۲۱ و در اوایل دهه دوم بسیار چشم گیر بود چرا که قیمت حمل بار بالاتر بود (باید در نظر داشت که بازار فروش اصلی کامیون های کمپرسی، معادن و محل های استخراج است.). اما به هر حال، در اواخر ۲۰۱۴ به این طرف، متاسفانه قیمت بار پایین امد و در نتیجه، رکودی فراگیر دامن فروش کامیون ها را گرفت.

 

تقاضای کامیون کمپرسی در حدود ۴۰۰۰ دستگاه در سال بود و در سالهای خوب فروش نزدیک به ۶۰۰۰ دستگاه بود. با این حال ، از سال ۲۰۱۵-۲۰۱۷ بازار با فروش تنها حدود ۲،۰۰۰ کامیون در سال بسیارکوچکتر شده است. اگرچه اوضاع اکنون در حال بهبود است ، انتظار می رود تقاضا به آرامی افزایش یابد و  در سال ۲۰۲۳ به حدود ۳،۴۲۵ کامیون برسد که هنوز هم زیر آنچه که قبلاً حجم کم در نظر گرفته می شد ، باشد.

میزان تولیدات، همه داستان کامیون‌های کمپرسی را بازگو نمی کند.. این جا جایی است که با هزینه های افزایشی نیروی کار و تلاش برای بهره وری بالاتری معدنکاران را به سوی تعداد ناوگان کمتر اما با حجم بالاتر سوق می دهد. ارتباط این قضیه با قیمت متوسط کامیون های کمپرسی کاملا آشکار است. با این حال ، این یک روند حرکت آهسته است که فقط در حدود ۱ تا ۲٪ به ارزش جهانی بخش هر سال اضافه می کند.

پیش بینی

اگرچه برخی از جنبه های این بخش ناامیدکننده است ، نمودار فروش دامپتراک‌ها به سمت بالا حرکت می کند و انتظار می رود این روند برای سه تا چهار سال آینده ادامه داشته باشد. این مهم است زیرا فروش بیشتر انواع دیگر تجهیزات ساخت و ساز در سال ۲۰۱۸ به اوج خود رسید و چند سال آینده را با افت ملایم سپری می کنیم تا دوباره این سیکل تکرار شود. بنابراین ، کامیون‌های کمپرسی یکی از معدود فرصت های رشد در صنعت در حال حاضر و در بلند مدت است. پیش بینی می شود در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ فروش بیش از ۱۲،۰۰۰ کامیون برسد و این بخش در خرده فروشی به حدود ۶.۴ میلیارد دلار در قیمت های امروز دست یابد. رشد برای دامپتراک‌ها کمی بیشتر خواهد بود ، و شکاف بین فروش کمرشکن به کمپرسی از ۷۵٪ به ۲۵٪ فعلی به نزدیک به ۷۰-۳۰٪ تا سال ۲۰۲۳ کاهش خواهد یافت.

 

منبع : International Construction

 

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد