مینی بیل‌ها ؛ مسیر به سمت پیشرفت

نگاهی به روند رو به رشد فروش در جهان

* بر اساس پیش بینی های off-highway research ماشین های خاک برداری کوچک و مینی بیل‌ها تا به حال اینگونه مورد توجه نبوده اند وانتظار می رود  فروش آتها در سال پیش رو بیشتر شود.
* در سال گذشته ۲۳ درصد از سهم فروش یک میلیون دستگاه تجهیزات ساخت و ساز مربوط به مینی خاکبردارها بود.
* آمار فروش آنها در یک بازه زمانی نسبتا طولانی در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کاهش قابل توجهی را نشان نداده و در هیچ بخش دیگری از بازار فروش تجهیزات چنین رشدی در طی سالهای اخیر دیده نشده است.
* بنابر پیش بینی off-highway research  فروش این ماشین ها در سال ۲۰۲۲ از مرز ۲۵۰۰۰۰ عدد می گذرد ،یعنی ۲۵ درصد سهم بازار در تعداد  و ۱۱ درصد ارزش مالی بازار است.
* علت اصلی در این بخش این است که همچنانکه دستمزدها در سراسر جهان رو به افزایش است ،اقتصاد های کوچک و ساده تمایل بیشتری به مکانیزه کردن کارها دارند.

مینی بیل‌ها ؛ مسیر به سمت پیشرفت

نگاهی به روند رو به رشد فروش در جهان

 بر اساس پیش بینی های off-highway research ماشین های خاک برداری کوچک و مینی بیل‌ها تا به حال اینگونه مورد توجه نبوده اند وانتظار می رود  فروش آتها در سال پیش رو بیشتر شود.

مینی خاکبردارها از ماشینهای ساختمان سازی پرطرفدار در فروش هستند. در سال گذشته ۲۳درصد از سهم فروش یک میلیون دستگاه تجهیزات ساخت و سازمربوط به این نوع ماشین ها بود. بر اساس تحقیقات صورت گرفته ،ارزش دلاری ۱۰.۸ بیلیون دلار آمریکا از کل ۹۸.۷ بیلیون دلار گردش مالی جهانی تجهیزات ساختمان سازی در کل دنیا و بر اساس سهم، ۱۱ درصد ارزش مالی این صنعت را به خود اختصاص داده است.

ارزش این مینی خاکبردارها  در روند رو به رشد تقاضای جهانی برای آنهاست  که توجه سرمایه گذاران را در این بخش به خود جلب نموده است. آمار فروش آنها در یک بازه زمانی نسبتا طولانی در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کاهش قابل توجهی را نشان نداده است.

در هیچ بخش دیگری از بازار فروش تجهیزات چنین رشدی در طی سالهای اخیر دیده نشده است. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که به عنوان نمونه بدانیم در سال ۲۰۰۲ تعداد فروش مینی خاکبردارها ۷۷۰۰۰ عدد یا ۱۶ درصد فروش جهانی و ۷ درصد از ارزش دلاری بازار بود.

بنابر پیش بینی off-highway research  فروش این ماشین ها در سال ۲۰۲۲ از مرز ۲۵۰۰۰۰ عدد می گذرد ،یعنی ۲۵ درصد سهم بازار در تعداد  و ۱۱ درصد ارزش مالی بازار است.  به عنوان مثال  ۱۵ سال پیش در چین  بازاری برای این محصول وجود نداشت این در حالیست که تنها در سال گذشته میلادی ۵۰۰۰۰ عدد از این نوع خاکبردار دراین کشور فروخته شده است.

نظیر همین در سال های اخیر در آمریکای شمالی مشابه روند سال های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ اروپا به وقوع پیوست .

 

تقاضای متنوع

طبق برآورد off-highway  تقاضای بازار برای مینی خاکبردارهای با وزن عملکردی کمتر از شش تن در بخش های مختلف جهان متفاوت است . در اروپا وزن های کمتر از ۲.۷ تن بیشتر مورد نیاز است زیرا این ماشین ها با گواهینامه استاندارد قابل قبول برای رانندگی هستند.

عمده تقاضا در آمریکای شمالی برای ماشین های ۳تنی است در حالیکه در چین تمایل به ماشین های ۵تنی به بالاست . یکی از دلایل این امر را می توان این درنظر گرفت که در بازارهای نوظهور ونرخ دستمزد پایین کارگر ،تمایل به ماشین های با تناژ عملکردی بالابیشتر است . 

راهی ساده برای حفظ سرمایه ، اما باید درنظر داشت که این امر همیشه صادق نیست.

بازار هند

در بازار تجهیزات راه و ساختمان پرسود در  هند ، جرقه تقاضا برای ماشین های ۱ تا ۲.۵ تنی بخشی تخصصی و پرسود عمدتا در ابتدا در بخش کشاورزی آغاز به رشد کرده است . شیب این بازار به سمت پایان روش های سنتی در مزارع  و همچنین در بخش ساخت و ساز است.

علت اصلی در این بخش این است که همچنانکه دستمزدها در سراسر جهان رو به افزایش است ،اقتصاد های کوچک و ساده تمایل بیشتری به مکانیزه کردن کارها دارند. این عمل بر روی تنوع ماشین های کوچک ساخت و ساز تاثیر می گذارد . به نظر می‌رسد مینی خاک بردارها از این تغییرات بیشترین سود را برده اند و این امر مدیون قدرت جذب و انطباق پذیری آنهاست .

کلمات کلیدی: sanginonline, sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد