غلتک‌های آسفالت جدید VOLVO

مدلهای جدید واجد ویژگی‌های کنترل مسیر و بازدهی سوختی بالا هستند.

– برای بهینه سازی کیفیت روکش جاده، گوشه‌های درام به حالت گرد و بدون گوشه طراحی شده‌اند تا از انداختن رد روی آسفالت جلوگیری نماید.
دو مدل یاد شده همچنین واجد ویژگی سیستم پاشش آب اتوماتیک با بازه‌های پاشش متغیر است که از بلند شدن مواد مورد استفاده در راه‌سازی به همراه درام جلوگیری می‌کند.
– برای بهینه سازی کیفیت روکش جاده، گوشه‌های درام به حالت گرد و بدون گوشه طراحی شده‌اند تا از انداختن رد روی آسفالت جلوگیری نماید. دو مدل یاد شده همچنین واجد ویژگی سیستم پاشش آب اتوماتیک با بازه‌های پاشش متغیر است که از بلند شدن مواد مورد استفاده در راه‌سازی به همراه درام جلوگیری می‌کند.
– فیلتر غبار دیزل به هیچ ورودی از طرف اپراتور نیاز ندارد و سرویس دوره‌ای این ماشین هر ۵۰۰ ساعت یک بار است. دو مدل یاد شده با وارانتی مادام العمر ولوو تکمیل شده‌اند که فریم و ساختار سیستم و متعقلات مفاصل را نیز پوشش می‌دهد.

غلتک‌های آسفالت جدید VOLVO

مدلهای جدید واجد ویژگی‌های کنترل مسیر و بازدهی سوختی بالا هستند.

 

تجهیزات راهسازی ولوو شامل کامپکتورهای جفت غلتک مدل های DD30B و DD35B با پهنای درام ۱.۲ و ۱.۳۷ متری، و اوزان عملیاتی استاندارد ۳۱۰۲ و ۳۷۱۲ کیلوگرم(به ترتیب) برای کارهای تسطیح زمین طراحی شده‌اند. غلتک‌های آسفالت جدید که در هر محور ده درجه چرخش و ۳۰ درجه آزادی حرکت مفصل دارد، واجد ویژگی سیستم کنترل کشش و انتقال گشتاور Volvo TwinLock می‌باشد که برای کمینه کردن شیبدار شدن درام در زمین‌های واجد شیب و ناهموار استفاده می‌گردد.

با استفاده از موتور Tier4-F با قدرت ۴۹.۶ اسب بخار، دو مدل یاد شده تا ۲۰ درصد صرفه جویی بیشتری به لحاظ سوخت، نسبت به مدل‌های قبلی دارند.

صرفه‌جویی سوختی به واسطه ویژگی قابل سفارش auto-idle بیشتر نیز می‌شود که دورموتور را برای مواقعی که کنترلگرها بیش از ۵ ثانیه غیرفعال باشند پایین می‌آورد. یک ویژگی ویبره اتوماتیک نیز عملیات ویبراسیون را به هنگامی که ماشین از حالت خنثی در می‌آید فعال می‌گردد و شیفت به حالت خنثی دوباره غیرفعال می‌شود. بنابراین از “بیش تحکیمی” جلوگیری می‌کند و به گفته مسئولان شرکت، عملیات کار با این سیستم را نیز ساده تر می‌نماید.

 

 

  

برای بهینه سازی کیفیت روکش جاده، گوشه‌های درام به حالت گرد و بدون گوشه طراحی شده‌اند تا از انداختن رد روی آسفالت جلوگیری نماید. دو مدل یاد شده همچنین واجد ویژگی سیستم پاشش آب اتوماتیک با بازه‌های پاشش متغیر است که از بلند شدن مواد مورد استفاده در راه‌سازی به همراه درام جلوگیری می‌کند. یک تانکر ۰.۳ مترمکعب نیز در زیر ماشین تعبیه شده است تا علاوه بر پایین آوردن نقطه ثقل دستگاه، به راحتی بتوان از سطح زمین آن را پر نمود.

مدل های جدید همچنین شامل ویژگی اتاقک فاقد ستون جلو است که این برای دید بی‌نهایت راننده حیاتی است و می‌تواند درام و محل‌های پاشش آب را به راحتی ببیند و این ویژگی با کاپوت شیب‌دار ماشین کامل گشته است.

به علاوه این ویژگی با صندلی قابل تغییر راننده به حد نهایی خود رسیده است. کنترل‌های دستگاه در محل‌های مناسبی قرار گرفته‌اند و دقیقا به همان حالتی هستند که در غلتک‌های بزرگ ولوو قرار دارند.

کاپوت شیب‌دار این ماشین دسترسی به موتور و متعلقات هیدرولیک را به راحتی فراهم کرده است و با ایستادن روی سطح زمین می‌توان به موتور دسترسی پیدا کرد.

فیلتر غبار دیزل به هیچ ورودی از طرف اپراتور نیاز ندارد و سرویس دوره‌ای این ماشین هر ۵۰۰ ساعت یک بار است. دو مدل یاد شده با وارانتی مادام العمر ولوو تکمیل شده‌اند که فریم و ساختار سیستم و متعقلات مفاصل را نیز پوشش می‌دهد.

 

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد