شماره بیست و چهارم ماهنامه ماشین سنگین

در شماره بیست و چهارم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید: آشنایی با جدیدترین دامپتراک‌های VOLVO (صفحه 3) نگاهی به 50 شرکت برتر ماشین‌آلات تا پایان سال 2019 (صفحه 4) بررسی ویژگی‌های کشنده R730 اسکانیا (صفحه 5) آشنایی با جدیدترین مدل‌های دامپتراک کمرشکن در جهان (صفحه 13)

شماره بیست و چهارم ماهنامه ماشین سنگین

شماره بیست و چهارم ماهنامه ماشین سنگین

ماهنامه تخصصی ماشین‌آلات سنگین ایران

سال سوم – خرداد ۱۳۹۹ – ۱۶ صفحه

در شماره بیست و چهارم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید:

  • آشنایی با جدیدترین دامپتراک‌های VOLVO (صفحه ۳)
  • نگاهی به ۵۰ شرکت برتر ماشین‌آلات تا پایان سال ۲۰۱۹ (صفحه ۴)
  • بررسی ویژگی‌های کشنده R730 اسکانیا (صفحه ۵)
  • آشنایی با جدیدترین مدل‌های دامپتراک کمرشکن در جهان (صفحه ۱۳)

 

  • گزیده مطالب

غریب پور در جلسه پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی خبر داد؛

تحقق بیش از ۶۲ درصد اهداف ایمیدرو در نقشه راه معدن و صنایع معدنی

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، دکتر خداداد غریب پور یادآور شد: این سازمان از ۷۲ راهبرد نقشه راه، ۴۴ راهبرد را در اختیار دارد که تا پایان فروردین ماه سال جدید، بیش از ۶۲ درصد از اهداف آن محقق شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاونان و مدیران ستادی و همچنین مدیران عامل شرکت‌های تهیه و تولید مواد معدنی، مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی برگزار شد، درباره مدل جدید احیای معادن کوچک اظهار داشت: قرار است میزان مشارکت شرکت های بزرگ در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مشخص شود که علاوه بر رونق معادن کوچک، شرکت‌های بزرگ نیز بتوانند خوراک مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی ادامه داد: طبق جلسه‌ای که به تازگی با شرکت‌های بزرگ داشته‌ایم، بخشی از پروانه‌های اکتشاف در اختیار این شرکت‌ها قرار داده می‌شود.

 

حمایت از پروژه‌های تقاضا محور؛ رویکرد جدید

غریب‌پور گفت: سیاست جدید این سازمان حمایت از پایان‌نامه‌ها و پروژه‌هایی است که به تامین و برطرف کردن نیاز معادن و صنایع معدنی بپردازد و رویکرد ما حمایت از پایان‌نامه‌های تقاضا محور است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: هدف این است که نیازها و چالش‌های تولید و توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به راهکارهای این سازمان در برون رفت از چالش ویروس کرونا، گفت: چنانچه مانعی بر سر راه اهداف سازمان ایجاد شود، برنامه‌ها یا استراتژی را تغییر می‌دهیم؛ که این امر در پایش طرح‌ها و برنامه‌ها بررسی و پیگیری می‌شود.

 

اهداف حذف نمی‌شود، برنامه‌ها با توجه به شرایط، تغییر می‌کنند.

غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو اهداف را حذف نمی‌کند بلکه در تلاش است با پایش برنامه‌های کلان، نواقص را برطرف

کند. وی ادامه داد: اگر به نتیجه برسیم که برنامه‌ای به دلیل تغییر شرایط قابلیت اجرایی ندارد، آن برنامه را کنار میگذاریم.

 

برنامه های آموزشی با کمک دانشگاه

از سوی دیگر امیر خرمی‌شاد معاون توسعه و توانمندسازی ایمیدرو اظهار داشت: با توجه به وضعیتی که ویروس کرونا ایجاد کرده، دوره‌های آموزشی را به صورت وبینار و با کمک دانشگاه‌ها اجرایی میکنیم.

وی تصریح کرد: طبق قراردادی که با دانشگاه امیر کبیر داریم از استادان ایرانی خارج کشور نیز برای برگزاری دوره‌های تخصصی استفاده خواهیم کرد.

از سوی دیگر وجیه ا… جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز گزارشی از وضعیت اکتشاف معادن، تولید معادن پتاس، زغال‌سنگ و همچنین برطرف کردن مشکلات راه‌اندازی یک معدن طلا ارایه کرد.

به گفته جعفری، برنامه به روز شده، چگونگی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک در شرایط جدید، آماده و ارایه می‌شود.

 

برنامه جدید حمایت از استارتاپ‌ها

فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی نیز خبر داد که در راستای سیاست‌های ایمیدرو، قالب جدیدی برای حمایت از استارتاپ‌ها در حال شکل‌گیری است.

وی در ادامه گفت: این برنامه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهمنامه‌ای، اجرا می‌شود به طوری که دو طرف منابع خود را برای حمایت از استارتاپ‌ها به اشتراک میگذارند.

در این روش ضمانت از طرح‌های این شرکت‌ها و تامین منابع یا به صورت مشترک است یا جداگانه انجام می‌شود.

در این جلسه همچنین وضعیت اکتشاف و واگذاری پهنه‌های در اختیار ایمیدرو ارایه و مورد بررسی قرار گرفت.

از سوی دیگر بر به کارگیری راهکارهای رفع گلوگاه‌های توسعه زیرساخت‌های ناحیه سنگان و بندر پارسیان با همکاری سرمایه گذاران تاکید شد.

کلمات کلیدی: sanginonline,  sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این شماره
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد