شماره بیست و پنجم ماهنامه ماشین سنگین

دراین شماره می‌خوانید: - وفاداری مشتریان، سرمایه شرکت‌ها (صفحه4) رونمایی از اولین باشگاه مشتریان و فروشگاه آنلاین ماشین‌آلات راهسازی توسط شرکت سنوپارس - بررسی روند فروش محصولات بالابر در جهان (صفحه3) - آشنایی با تکنولوژی دستگاه TBM (صفحه6) - نگاهی به تازه‌ترین مدل‌های مینی‌بیل زنجیری (صفحه13)

شماره بیست و پنجم ماهنامه ماشین سنگین

شماره بیست و پنجم ماهنامه ماشین سنگین

ماهنامه تخصصی ماشین‌آلات سنگین ایران

سال سوم – تیر ۱۳۹۹ – ۱۶ صفحه

در شماره بیست و پنجم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید:

  • وفاداری مشتریان، سرمایه شرکت‌ها (صفحه۴)

رونمایی از اولین باشگاه مشتریان و فروشگاه آنلاین ماشین‌آلات راهسازی توسط شرکت سنوپارس

  • بررسی روند فروش محصولات بالابر در جهان (صفحه۳)
  • آشنایی با تکنولوژی دستگاه TBM (صفحه۶)
  • نگاهی به تازه‌ترین مدل‌های مینی‌بیل زنجیری (صفحه۱۳)

 

 

  • گزیده مطالب

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو خبر داد:

راه اندازی مرکز نوآوری در حوزه معادن و صنایع معدنی در اوایل تیر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری در گردهمایی هم اندیشی و هم افزایی پژوهش و توسعه فناوری ضمن بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با هدف کاهش فاصله صنعت و دانشگاه، رسالت خود را در برابر دانشگاه ها به نحو مطلوب انجام داده و اکنون ۲۵ قرارداد با دانشگاه های مختلف و مراکز تحقیقاتی کشور منعقد کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش رسمی وزارت علوم، ایمیدرو در سال ۹۸ با قرار گرفتن در رتبه چهارم، جزو ۱۰ شرکت برتر در زمینه پژوهشی (از میان ۴۰ شرکت) قرار گرفت. این سازمان در سال گذشته، ۱۲ قرارداد را به مبلغ ۶ میلیارد تومان از طریق سامانه ساتع با دانشگاه ها منعقد کرد.

بررسی گلوگاه های پژوهشی

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به موضوع استعلام این سازمان از شرکت های تابعه برای مطرح کردن گلوگاه های پژوهشی، تصریح کرد: پس از این اقدام، حدود ۱۲۰ پروژه دریافت شد که در نهایت، ۲۵ پروژه با محورهای کلی انتخاب و به قرارداد تبدیل شدند. هر یک از این قراردادها، یک نیاز کاربردی را برای صنعت مرتفع می سازند.

وی افزود: از جمله این پروژه ها، ارائه الگوی کاهش گازهای گلخانه‌ای، دستورالعمل و ارائه کنش اضطراری برای ۴۴ واحد تابعه، ارائه متدولوژی و دستورالعمل اکتشاف ذخایر پنهان و حفاری عمیق و نیز بررسی و ارائه مدل مدیریت پسماند برای واحدهای تابعه است.

ثبت ۷ پروژه کاربردی طی خرداد ۹۹ در سامانه ساتع

ملاطاهری با بیان اینکه در خرداد امسال، ۷ پروژه را در سامانه ساتع ثبت کرده ایم، گفت: از این تعداد، ۵ پروژه مربوط به سیاستگذاری در بخش معدن و صنایع معدنی و ۲ پروژه مربوط به ارتقای بهره وری است. وی ادامه داد: تلاش ما بر این بوده تا از ظرفیت دانشگاه ها به نحوی استفاده کنیم که پژوهش ها به جای رفتن به قفسه کتابخانه ها، در صنعت کاربردی شود.

صرف حدود ۱۷.۲ میلیارد تومان برای آموزش، پژوهش و فناوری

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو درباره عملکرد این حوزه گفت: طی سال گذشته، حدود ۱۷.۲ میلیارد تومان در بخش آموزش و پژوهش صرف شد که بیش از ۱۴ میلیارد تومان مربوط به بخش پژوهش و فناوری و بیش از ۳ میلیارد تومان در بخش آموزش بود.

وی ادامه داد: ایمیدرو طی ۵ سال گذشته از ۶۸۷ پایان نامه تحصیلات تکمیلی حمایت کرده است. همچنین ایمیدرو و شرکت های تابعه ایمیدرو و وابسته طی ۸ سال گذشته، ۱۷۰۶ پروژه با دانشگاه ها منعقد کرده‌اند.

ارائه گزارش های عملکرد شرکت ها

به گزارش مذکور در این گردهمایی، مدیران و نمایندگان واحدهای تحقیق و پژوهش شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، مس سرچشمه، ملی فولاد ایران، آلومینای ایران، تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خراسان، میدکو، زرشوران و گل گهر به ارائه عملکرد این شرکت ها در زمینه ارتباط با دانشگاه ها پرداختند.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد

طرح احیای معادن کوچک، بسترساز ایجاد نهضت فرآوری، نوآوری و کارآفرینی

تاثیرات احیای معادن کوچک در سه مقطع زمانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سید رضا عظیمی با اشاره به این موضوع گفت: مهیا کردن زمینه طرح مشکلات معدنی و پاسخگویی مناسب به طرح مشکلات، از جمله تاثیرات کوتاه مدت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس است.

وی ادامه داد: وجود نمایندگان اصلی بخش خصوصی همچون خانه معدن ایران و اتاق بازرگانی در شورای هماهنگی طرح به عنوان دست اندرکاران و سیاست گذاران اصلی آن، ایجاد هم افزایی و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی حوزه معدن و همکاری با بخش خصوصی به ویژه تشکل ها و انجمن های این بخش، از دیگر این تاثیرات است.

حمایت از ایجاد و توسعه ۱۲ استارت آپ

عظیمی با اشاره به بخش دیگری از تاثیرات کوتاه مدت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تصریح کرد: حمایت از ایجاد و توسعه ۱۲ استارت آپ تخصصی حوزه معدن، ایجاد فرصت برابر و اطلاع رسانی گسترده و شفاف میان فعالان معدنی، حمایت از تولیدات دانش بنیان و برگزاری کارگاه های آموزشی در این زمینه، بخش دیگری از دستاوردهای طرح مذکور است.

وی افزود: تزریق سرمایه (مشارکت بخش خصوصی)، دانش و فناوری به معادن، کمک به ایجاد نهضت فرآوری و علاقه مندی معادن کوچک به فرآوری محصول به جای خام فروشی و کمک به ایجاد جنبش نوآوری و کارآفرینی در بخش معدن با بهره گیری از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، از دیگر تاثیرات کوتاه مدت طرح مذکور است.

آغازی بر تسهیل قوانین و مقررات

مدیر اجرایی و دبیر شواری هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس درباره تاثیرات دراز مدت طرح اظهار داشت: طرح احیای معادن کوچک مقیاس در نظر دارد نسبت به اصلاح و شفاف سازی برخی از قوانین و بخشنامه های مرتبط- که به دلیل سوء برداشت، در مسیر فعالیت های معدنی مانع ایجاد می کند- ورود کند.

وی ادامه داد: ایجاد زنجیره تولید به منظور جلوگیری از خام فروشی و صادرات مواد معدنی فرآوری نشده، از جمله اهداف میان مدت و دراز مدت طرح است. ایجاد اشتغال و افزایش تولید حاصل از طرح، در میان مدت و دراز مدت باید به سطح ثابت و قابل پیش بینی برسد و مجری طرح در این زمینه، نیازمند حمایت همه جانبه نهادهای دولتی و مشارکت بخش خصوصی است.

دستیابی زودتر به اهداف طرح با ورود به بورس

عظیمی خاطرنشان کرد: با ورود معادن کوچک مقیاس به بورس و هدایت نقدینگی موجود در جامعه به بخش معدن، می توان برای دستیابی به اهداف طرح، پیش از موعد مورد انتظار امیدوار بود.

مدیر اجرایی و دبیر شواری هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس برای ارتقای عملکرد این طرح و شکوفا سازی ظرفیت معادن غیرفعال، پیشنهاد داد: همکاری بیشتر دستگاه های دولتی و بخش خصوصی و ارائه اختیارات بیشتر از سوی شورای عالی معادن به شورای هماهنگی طرح، می تواند در این زمینه کمک کند.

وی ادامه داد: همکاری بانک های عامل با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برای تامین مالی معادن کوچک مقیاس، توجه بیشتر به ظرفیت شرکت های استارتاپ و دانش بنیان معدنی به منظور ایجاد یک اکوسیستم بالغ و مشوق و نیز ایجاد بستر مناسب برای تبلیغات جهت جذب مشارکت بخش خصوصی، راهگشا خواهد بود.

کلمات کلیدی: SANGINONLINE,  SANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این شماره
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد