شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین

در شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید: تولید در هر شرایطی www.snowpars.com (صفحه 4) - نگاهی به ویژگی‌های کامیون بنز AROCS (صفحه ۵) - انتخاب سیالات خاص برای ماشین‌آلات (صفحه 6) - جدیدترین مدل‌های لودر لاستیکی (صفحه 11)

شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین

شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین

ماهنامه تخصصی ماشین‌آلات سنگین ایران

سال سوم – مهر ۱۳۹۹ – ۱۶ صفحه

شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین

در شماره بیست و هشتم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید:

  • تولید در هر شرایطی
    www.snowpars.com (صفحه ۴)
  • نگاهی به ویژگی‌های کامیون بنز AROCS (صفحه ۵)
  • انتخاب سیالات خاص برای ماشین‌آلات (صفحه ۶)
  • جدیدترین مدل‌های لودر لاستیکی (صفحه ۱۱)
 

 

 

 

 

گزیده مطالب:

در مراسم افتتاح پروژه بومی سازی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک مطرح شد:

غریب‌پور: به دنبال پیاده‌سازی هدف صفر در ایمنی معادن هستیم

امسال ۵۰۰ میلیون دلار بومی‌سازی، هدف‌گذاری شده است

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور امروز در مراسم افتتاح «پروژه بومی‌سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک» ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدا، جانبازان و مجاهدان راه حق در ۸ سال، افزود: امروز با بومی سازی و ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک، شاهد یک موفقیت علمی در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.

وی ادامه داد: ورود شبیه ساز رانندگی دامپتراک به معادن، جامعه معدنی را وارد مرحله جدیدی می کند. این موفقیت را به جامعه معدنی کشور، دانشگاه های کشور و دکتر یزدان دوست، رئیس دانشگاه خواجه نصیر، بخش خصوصی انجام دهنده پروژه و همکاران ایمیدرو تبریک می گویم.

 

کاهش حوادث ترافیکی معادن با فعالیت شبیه ساز

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه گرچه ساخت شبیه ساز رانندگی دامپتراک، موضوع کوچکی به نظر می رسد اما بخش قابل توجهی از حوادث معادن روباز مربوط به حوادث ترافیکی است، تصریح کرد: با ساخت و استفاده از این دستگاه در معادن، شاهد کاهش هزینه‌های مربوط به تلفات انسانی در بخش مذکور خواهیم بود و ضریب تکرار و شدت حوادث به حداقل می رسد.

وی افزود: اجرای این پروژه، جزو افتخارات دانشگاه خواجه نصیر است و البته این دانشگاه در بخش های دیگر خودرو سواری و اتوبوس نیز اقدامی مشابه را اجرایی کرده است. امروز با رئیس دانشگاه خواجه نصیر توافق کردیم تفاهم‌امه همکاری در زمینه‌های مهندسی مواد و مکانیک منعقد کنیم.

وی ادامه داد: برای امسال، ۵۰۰ میلیون دلار بومی سازی در بخش معدن و صنایع معدنی هدفگذاری شده است. غریب‌پور اظهار داشت: در فولاد قائنات، تجهیزات بسیار مهمی بومی سازی شده که اطلاع رسانی خواهد شد.

 

رشد بسیار پایین حوادث در مقابل افزایش ۳۰ درصدی تولید

غریب‌پور با اشاره به اینکه توجه به سلامت کارکنان و منابع انسانی در اولویت برنامه‌های ایمیدرو قرار دارد،گفت: خوشبختانه به رغم افزایش ۳۰ درصدی تولید بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۸ ، حوادث معدنی رشد بسیار پایینی (کمتر از ۵ درصد) داشته است.

وی ادامه داد: ایمیدرو توجه و تمرکز خود را به حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی معطوف کرده پس از آن حفظ ماشین آلات معدنی کشور توجه دارد.

وی افزود: اکنون در سیمان، مس، فولاد آلومینیوم و اغلب محصولات این حوزه مازاد تولید داریم و اقدام به صادرات می کنیم.

 

اجرای پروژه برای ارتقای بهره وری

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان تنها به دنبال افزایش تولید نیست، بلکه درصدد کیفی سازی تولید است، گفت: در کنار تولید، ارتقای بهره وری در برنامه ایمیدرو قرار دارد و اکنون با دانشگاه امیرکبیر در زمینه بهره وری پروژه اجرا می کنیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: به دنبال نوآوری در بخش های اکتشاف، استخراج و فرآوری هستیم. وی ادامه داد: تامین ماشین آلات معدنی از دیگر اولویت های ایمیدرو است و اکنون با شرکت هپکو و یک شرکت خودروساز برای ساخت دامپتراک ۳۵ و ۱۲۰ تنی در حال مذاکره هستیم که اگر به نتیجه برسد، نقش بسیار مهمی در تامین ماشین آلات معدنی خواهد داشت.

بنا به این گزارش، شبیه ساز رانندگی دامپتراک با مشارکت سه جانبه سه بخش دولتی، دانشگاهی و خصوصی ساخته شد. در این مشارکت، ۲ دستگاه شبیه ساز توسط دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با حمایت های مشترک ایمیدرو (با همکاری مجتمع سنگ آهن سنگان و پیمانکاران آن شامل کنسرسیوم اپال کانی و آسفالت طوس) و شرکت صنعتی معدنی گل گهر (و آرمان گهر سیرجان پیمانکار آن)، برای اولین بار در کشور بومی سازی و ساخته شد.

گام‌های شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای احیای تولیدکننده با سابقه ماشین‌آلات با راهبری ایمیدرو؛

معاون مالی و اداری ایمیدرو:

ثبت سفارش معدنی‌ها برای خرید دامپتراک روی میز هپکو آمد

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون مالی و اداری ایمیدرو گفت: در بخش ساخت ماشین آلات و تجهیزات، خانه معدن ایران نیازهای بخش معدن کشور از قبیل بولدوزر، بیل مکانیکی، شاول، غلتک، دامپتراک و… را به شرکت هپکو اعلام کرد.

غلامرضا روزبهانی افزود: از سوی دیگر در جلسات فوق ساخت دامپتراک ۳۵ تنی و بالاتر مورد تاکید قرار گرفت که بر این اساس شرکت هپکو پیشنهادات خود را در زمینه ساخت دامپتراک ۳۵ تنی نهایی کرده و طرف‌های تفاهم‌نامه قرارداد تامین ماشین‌آلات از شرکت هپکو را تهیه کنند. وی گفت: همچنین پیمانکاران شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه خانه معدن ایران از نیاز این شرکت به ۳۵ دستگاه دامپتراک ۳۵ تنی خبر دادند.

روزبهانی اعلام کرد: درخصوص تفاهمنامه شرکت هپکو با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، قرارداد ساخت یک دستگاه دامپتراک ۳۵ تنی به عنوان نمونه از طریق مهندسی معکوس و نیز تفاهمنامه ساخت ۳۹ دستگاه دامپتراک ۳۵ تنی بین شرکت هپکو با شرکت گوهرپویش گام (گل گهر ۲) در حال نهایی شدن است و ظرف یک ماه آینده قرارداد و تفاهم‌نامه مذکور امضاء و مبادله خواهد شد.

 

حمایت بخش معدن و صنایع معدنی از هپکو

این گزارش می افزاید، پیش از این خداداد غریب پور در آیین امضای ۵ تفاهم نامه همکاری بین شرکت های بزرگ معدنی و هپکو اعلام کرد: با واگذاری شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی، رویکرد حمایتی ایمیدرو از این شرکت تغییر نکرده و با توجه به ماموریتهای توسعه ای این سازمان و نگاه ملی، در سال جهش تولید به طور حتم حمایت بخش معدن و صنایع معدنی از این تولیدکننده با سابقه و توسعه همکاری ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شرکت های فوق با برگزاری جلسات و بازدیدهای مستمر با مسئولان شرکت هپکو نیازهای خود را اعلام کرده‌اند که خرید محصولات این شرکت و همچنین ارائه خدمات فنی در این تفاهمنامه ها مورد توجه است.

کلمات کلیدی: SANGINONLINE,  SANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
 
امتیاز شما به این شماره
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد