شماره بیست و ششم ماهنامه ماشین سنگین

در این شماره می خوانید: - پرتوان و با کیفیت؛ آشنایی با شرکت VOLVO PENTA (صفحه4) -بررسی کامیون مرسدس بنز آتگو (صفحه5) -جدیدترین نسخه سیستم تسطیح ماشین‌آلات (صفحه12) -مروری بر آخرین مدل‌های مینی لودر در جهان (صفحه13)

شماره بیست و ششم ماهنامه ماشین سنگین

شماره بیست و ششم ماهنامه ماشین سنگین

ماهنامه تخصصی ماشین‌آلات سنگین ایران

سال سوم – مرداد ۱۳۹۹ – ۱۶ صفحه

شماره بیست و ششم ماهنامه ماشین سنگین

در شماره بیست و ششم ماهنامه ماشین سنگین می‌خوانید:

 • پرتوان و با کیفیت

آشنایی با شرکت VOLVO PENTA (صفحه ۴)

 • بررسی کامیون مرسدس بنز آتگو (صفحه ۵)
 • جدیدترین نسخه سیستم تسطیح ماشین‌آلات (صفحه ۱۲)
 • مروری بر آخرین مدل‌های مینی لودر در جهان (صفحه ۱۳)

 

 

گزیده مطالب:

غریب پور با اشاره به مسیر تحقق شعار جهش تولید، خبر داد:

برنامه اعطای یارانه سود تسهیلات به خریداران ماشین آلات معدنی ایرانی

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: مقرر شده با هدف توسعه ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی، تا ۴ درصد از سود تسهیلات را به صورت یارانه در اختیار معدنکارانی که به این شیوه اقدام می‌کنند، پرداخت کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، با اشاره به سیاست های ایمیدرو در تقویت تولیدات داخلی، اظهار داشت: مجموعه این اقدامات سبب تحقق شعار «جهش تولید » می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش از این، ایمیدرو با پیشنهاد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی مبنی بر حمایت از سازندگان ماشین‌آلات معدنی ، موافقت کرده بود و به تازگی مصوبه هیات عامل ایمیدرو در این باره نیز صادر شده است. صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های ایمیدرو فعالیت می‌کند.

عملکرد این نهاد پشتیبان معادن بخش خصوصی، طی دو سال گذشته، برابر با ۱۶ سال پیش از آن بود. خدمات ارایه شده این صندوق بیمه عمدتا بر مناطق کم برخوردار کشور متمرکز بوده است.

معاون مالی و اداری ایمیدرو در جلسه انعقاد تفاهم نامه معدنی ها با هپکو اعلام کرد:

بررسی ۳ برنامه تولید برای توسعه هپکو

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا روزبهانی در برنامه امضای تفاهمنامه شرکت‌های بزرگ معدنی و خانه معدن با هپکو با بیان این مطلب اظهار داشت: در برنامه تولید کوتاه مدت، ۲۰۴ دستگاه ماشین آلات راه سازی طی سال ۹۹ و ۷۷۴ دستگاه ماشین آلات راه سازی طی سال ۱۴۰۰ تولید می شود. وی ادامه داد: در «میان مدت »، تداوم و ثبات تولید شرکت و انجام فعالیت های تحقیقاتی و مهندسی برای تولید ماشین آلات معدنی و در «بلند مدت »، تولید ماشین آلات معدنی به همراه ماشین آلات راهسازی برنامه ریزی شده است.

· روش برطرف کردن بدهی هپکو

معاون مالی و اداری ایمیدرو با اشاره به موضوعات بررسی شده در جلسات هفتگی برای شرکت هپکو تصریح کرد: بررسی بدهی های معوق مالیاتی و بیمها یا ز جملها ین موضوعات بود که منجر به قسط بندی کردن بدهی مالیاتی توسط مدیران شرکت هپکو شد.

وی افزود: بررسی مشکلات مربوط به مطالبات کارکنان در شرف بازنشستگی، از دیگر موضوعات جلسات بود که متعاقب آن، مجوز لازم از طریق سازمان خصوصی سازی دریافت شد. همچنین، بررسی مشکلات حقوقی واگذاری شرکت به بخش خصوصی، موضوع دیگر بود که درخواست حسابرسی ویژه از عملکرد آن در دوره تصدی بخش خصوصی شد.

· تفاهم نامه بین شرکت های فولاد مبارکه و هپکو

روزبهانی با اشاره به محورهای عمده تفاهم نامه شرکت فولاد مبارکه با شرکت هپکو گفت: بومی سازی دستگاه حمل سرباره پاتیل و قرار گرفتن هپکو در لیست خرید (وندور لیست) و ساخت تجهیزات و قطعات طرح نورد گرم ۲ مبارکه، از مفاد این تفاهم نامه است.

وی ادامه داد: همچنین، برای تعمیر غلتک‌ها، هیدرو سیلندرها، ساخت اسکلت فلزی صنعتی، سگمنت های ریخته گری مداوم، از شرکت هپکو استعلام خواهد شد.

· تفاهم نامه شرکت های گل گهر، چادرملو و ملی مس با هپکو

معاون مالی و اداری ایمیدرو بیان داشت: موضوع تفاهم نامه شرکت های گل گهر، چادرملو و مس با هپکو شامل ساخت و تامین قطعات یدکی و تجهیزات مختلف ناوگان معدنی و خطوط تولید، تعمیر و بازسازی ماشین آلات باربری و بارگیری و نیز تامین دستگاه های مورد نیاز که شرکت هپکو قادر به ساخت آنها است.

وی ادامه داد: شرکت گل گهر ۲۰ دستگاه موتور کوماتسو دامپتراک ۳۵ تنی مدل ۳۲۵ را برای تعمیر به اراک ارسال می کند که اکنون نخستین موتور ارسال شده است.

همچنین برای تعمیر و ساخت جک و رولیک چرخ زنجیری نیز توافق شده که ۲ نمونه ارسال شده است. از سوی دیگر مذاکرات ساخت دامپتراک ۳۵ تنی نیز بین گل گهر و هپکو در جریان است.

روزبهانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، توافقاتی در زمینه ساخت استیک شاول، گیربکس، دکل حفاری دریل، باکت شاول، یدک کش برای کامیون بلاز ۲۴۰ تنی و اسلیپنر بین مدیران فنی مس سرچشمه و هپکو صورت گرفته است. بخش بازرگانی شرکت مس اقدامات بعدی را باید انجام دهد.

· تفاهم نامه سه جانبه بین خانه معدن ایران، صندوق بیمه معدنی و هپکو

معاون مالی و اداری ایمیدرو درباره مفاد تفاهم نامه سه جانبه بین خانه معدن ایران، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و شرکت هپکو اذعان کرد: براساس این تفاهم نامه، شرکت هپکو توانمندی های خود در تولید ماشین آلات را اعلام می کند.

تولیدات هپکو باید با کیفیت مطلوب و قیمت رقابتی باشد. وی ادامه داد: همچنین، خانه معدن ایران لیست خدمات و ماشین آلات مورد نیاز معدنکاری کشور راا علام می کند و صندوق بیمه، خطا عتباری برای تامین و تجهیز ماشین آلات معدنی تولیدی شرکت هپکو فراهم خواهد کرد.

نسل جدید بیل های مکانیکی کاترپیلار با بهره‌وری بالاتر

بیل مکانیکی نسل آینده کاترپیلار ۳۹۵ که با استفاده از موتور Cat C18 قدرت ۵۴۳ اسب بخار را ارائه می‌دهد و وزن عملیاتی ۲۰۵.۵۰۰ پوند دارد، جایگزین کاترپیلار ۳۹۰F با وعده‌ای برای تولید ۱۰ درصد قدرت بیشتر و تا ۲۰ درصد هزینه تعمیر و نگهداری کمتر می‌شود.

بیل مکانیکی می‌تواند از پاکت‌های بزرگتر استفاده کند و پیشرفت ۱۰ درصدی در گشتاور نوسان و نیرو داشته باشد. یک مدار هیدرواستاتیک اختصاصی دستگاه را قادر می‌سازد انرژی نوسان را احیا کند و به طور مستقل جریان روغن سیلندر را مدیریت کند. سه حالت عامل: Power ،Smart و ECO در دسترس هستند و سیستم خنک کننده دارای یک فن جدید در صورت تقاضا است که فقط در صورت لزوم کار می‌کند. یک عملکرد خودکار معکوس موجود با تمیز کردن بقایای هسته های خنک کننده کمک می‌کند. دوره‌های نگهداری طولانی، به پایین آمدن هزینه‌های بلند مدت دستگاه کمک می‌کند.

یک فیلتر هوای جدید با فیلتر پیش تمیزکننده و فیلتراسیون اولیه و ثانویه، ظرفیت هوای ورودی را دو برابر می‌کند.

بازده جدید هیدرولیک دارای عمر ۳۰۰۰ ساعته است، که ۵۰ درصد عمر طولانی‌تری نسبت به نسل قبلی دارد، و فیلترهای سیستم سوخت برای خدمات در ۱۰۰۰ ساعت طراحی شده‌اند، که ۱۰۰ درصد افزایش نسبت به مدل‌های قبلی دارد. کابین های نسل آینده، نسخه‌های لوکس و پریمیوم، دارای یک کنترل پنل جلویی، استارت دکمه‌ای بدون کلید و یک مانیتور صفحه نمایش لمسی بزرگ با کلیدهای فشاری هستند. کنسول شیبدار، ورود و خروج کابین را تسهیل می‌کند و اتصالات مخصوص کابین، لرزش را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

دکمه‌های جوی استیک قابل برنامه ریزی، اجازه تنظیم الگوهای کنترل را می‌دهند و می‌توان نرخ پاسخ هیدرولیک را برای افراد تنظیم کرد پنجره‌های بزرگ جلو، عقب و کنار، به همراه دوربین‌های دید پشتی و سمت راست، برای افزایش دید طراحی شده‌اند. یک بسته ویژوال با دید ۳۶۰ درجه اختیاری موجود است که تصاویر را از چندین دوربین برای ارائه خطوط دید در کلیه جهات ترکیب می‌کند.

 

کاترپیلار می‌گوید، فناوری استاندارد ساخته شده در ۳۹۵ شامل موارد زیر است:

 • Cat Payload، که وزن و حرکت برآورد شده را در زمان واقعی ارائه می‌دهد.
 • Cat Grade با ۲D، از طریق مانیتور صفحه نمایش لمسی استاندارد درجه بندی بصری را به اپراتورها می‌دهد.
 • این سیستم با دقت بیشتری قابل ارتقا از Cat Grade با ۲D Advanced یا Cat Grade با ۳D است.
 • Lift Assist، یک ویژگی ایمنی جدید است که برای جلوگیری از تیپینگ طراحی شده است.
 • D E-Fence2 ، که مانع حرکت بیل مکانیکی در خارج از نقاط مشخص شده در اپراتور می‌شود.
 • Auto Hammer Stop، که از ساییدگی و لکه‌های غیرضروری روی پیوست و دستگاه جلوگیری می‌کند.
 • Work Tool Recognation، یک سیستم اختیاری طراحی شده برای تسهیل تغییرات پیوست هاست.
 • Attachment Locator Cat PL161، یک سیستم اختیاری با استفاده از یک دستگاه بلوتوث است که مکان یابی پیوست‌ها را تسهیل می‌کند.
کلمات کلیدی: SANGINONLINE,  SANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این شماره
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد