سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات

تا چندی پیش سوخت و بازده سوخت، از نظر ساختاری،  گازوئیل، افزودنی‌های دیزل و سیستم‌های پس از تصفیه بودند. اکنون باید بطور مساوی از سوخت‌های مصنوعی، زیستی، هیدروژنی و سایر کمک‌ها برای تأمین انرژی -و پایداری- تجهیزات استفاده کنیم.

مقالات - سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات -500در800

– طبق تحقیقات اخیر Shell، آنچه که تغییر نکرده است؛ سهم بالای سوخت (نزدیک ۲۰٪) درهزینه‌های عملیاتی است.
– این رقم به‌عنوان بخشی از مطالعه‌ای توسط شرکت‌های Shell و Deutsche landwirtschafts-Gesellschaft DLG منتشر شده است. در این مطالعه سوخت و روان‌کننده‌های Shell را در شرایط واقعی تجهیزات، بیش از ۶۰۰ ساعت مورد آزمایش قرار دادند.
– کسب‌وکارها به مرور متوجه می‌شوند که به دو دلیل می‌باید سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات را مورد توجه قرار دهند.
* * * دلیل اول همگام بودن با مقررات و استانداردهایی است که با سرعت در حال پیشرفت هستند.
* * * دلیل دوم نیز حفظ برتری رقابتی‌شان در بازارهاست.

سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات

سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات

تا چندی پیش سوخت و بازده سوخت، از نظر ساختاری،  گازوئیل، افزودنی‌های دیزل و سیستم‌های پس از تصفیه بودند. اکنون باید بطور مساوی از سوخت‌های مصنوعی، زیستی، هیدروژنی و سایر کمک‌ها برای تأمین انرژی -و پایداری- تجهیزات استفاده کنیم. طبق تحقیقات اخیر Shell، آنچه که تغییر نکرده است؛ سهم بالای سوخت (نزدیک ۲۰٪) درهزینه‌های عملیاتی است.

این رقم به‌عنوان بخشی از مطالعه‌ای توسط شرکت‌های Shell و Deutsche landwirtschafts-Gesellschaft DLG منتشر شده است. در این مطالعه سوخت و روان‌کننده‌های Shell را در شرایط واقعی تجهیزات، بیش از ۶۰۰ ساعت مورد آزمایش قرار دادند.

کسب‌وکارها به مرور متوجه می‌شوند که به دو دلیل می‌باید سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات را مورد توجه قرار دهند. دلیل اول، همگام بودن با مقررات و استانداردهایی است که با سرعت در حال پیشرفت هستند. دلیل دوم نیز حفظ برتری رقابتی‌شان در بازارهاست.

این موضوع زمانی که به سمت فعالیت‌های پایدارتر حرکت می‌کنند به تدریج مهم خواهد شد. واضح است که استراتژی‌های نسبتاً ساده‌ای برای افزایش کارایی وجود دارد.

نقش روان‌کننده‌ها

شرکت‌های ساختمانی همواره در مسیر پیشبرد اهداف پایداری، با فشار حفظ و بهبود سطح عملکرد مواجه هستند. شل می‌گوید روان کننده‌ها نقش مهم و قابل اطمینانی در کارایی تجهیزات دارند. با کارکرد روان تجهیزات، کارایی کلی عملیات نیز افزایش پیدا خواهد کرد. روان‌کننده‌ها، در محافظت از قطعات مهم، از خرابی آنها جلوگیری کرده و هزینه کلی نگه‌داری را کاهش می‌دهند. این به معنی افزایش بهره‌وری است.

فراتر از روان‌کننده‌های معمولی، روش‌هایی نیز برای شرکت‌های ساختمانی وجود دارد تا اعتبار پایداری خود را بیشتر ارتقا دهند. برای شرکت‌هایی که در مناطق حساس به محیط زیست فعالیت می‌کنند؛ استفاده از روان‌کننده‌های قابل قبول محیط زیست (EAL) روشی موثر است که مدیریت تأثیر آنها بر اکوسیستم‌های محلی را فراهم می‌کند. نصبت به روان‌کننده‌های معمولی، آنها با سمیت‌زدایی و عدم تجمع زیستی، محافظت بیشتری از خاک و آب‌های زیرزمینی ارائه می‌دهند. این بدان معناست که نشت مواد برای محیط زیست و شرکت خسارت بسیار کمتری دارد. در چنین شرایطی شرکت می‌تواند از اعتبار، شهرت و امکان ادامه کار خود اطمینان حاصل کند.

سوخت‌های جایگزین به خصوص در بخش ساخت‌وساز غیر معمول نیستند. پروپان سالهاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاز طبیعی نیز سوخت دیگری است که در این بخش محبوبیت بیشتری پیدا کرده. سال گذشته شرکت Bomag گزینه‌های سوخت جایگزین را برای غلتک مدل BW 120 AD-5 خود راه‌اندازی کرد. این ماشین را می‌توان با گازوئیل، گاز LPG یا باتری برقی به کار گرفت.

مقالات - سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات (2)

مزایای گاز طبیعی

گاز طبیعی از قدیمی‌ترین گزینه‌های سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات است. Bomag می‌گوید مخزن موجود در نسخه LPG خود را می‌توان در عرض ۵ دقیقه تغییر داد. با این قابلیت غلتک قادر است تا ۵ ساعت با مخزن پر کار کند.

غلتک بوماگ با در نظر گرفتن برنامه‌ها و پروژه‌های ساختمانی بالاترین استانداردهای زیست محیطی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این غلتک در مقایسه با نسخه موتور دیزلی مجهز به DPF، انتشار NOx را تا ۹۵٪ و تولید CO2 و ریز گرد و غبار را تا ۱۵٪ کاهش می‌دهد.

به‌علاوه Bomag می‌گوید: در نسخه‌های گازسوز، اثرات زیست محیطی ناشی از نشت سوخت از بین می‌رود. از سوی دیگر گاز که محلول در آب نیست، آب‌های زیرزمینی را آلوده نمی‌کند.

با وجود اینکه صحبت در زمینه انرژی این روز‌ها بیشتر به مواردی مانند برق و هیدروژن معطوف می‌شود اما در اکثر سایت‌های ساخت‌وساز اروپا، گازوئیل همچنان سوخت غالب مورد استفاده است.

مقررات کاهش انتشار آلاینده‌های گازوئیل از جمله CO2 و ذرات معلق؛ موتورهای دیزلی را در لبه پیشرفت نگه داشته است. سازنده موتور Cummins معتقد است؛ فناوری‌های جدید اطمینان بیشتر به موتورهای دیزل را امکان‌پذیر کرده‌اند. او می‌گوید: فناوری‌های ارائه شده در هین افزایش قدرت، گشتاور و بازده سوخت میزان آلایندگی را کاهش داده است.

استیو نندیک؛ مدیر ارتباطات بازاریابی جهانی خارج از بزرگراه Cummins می‌گوید:

“یکی از اصلی‌ترین تغییرات فناوری، حرکت به سمت سیستم‌های سوخت مشترک با فشار بالا (HPCR)، بسیار کارآمد و کم صدا است. این سیستم با ایجاد فشار، تا ۲۱۰۰ بار بیشتر، احتراق تمیزتری ایجاد می‌کند. مقدار و زمان تزریق سوخت به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود.

در این حالت بهترین توازن در عملکرد، مصرف سوخت و میزان آلایندگی شکل می‌گیرد. قابلیت تزریق چندگانه نیز صدای احتراق سنتی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.”

استیو نندیک می‌گوید: “سیستم‌های HPCR در شرایط بسیار سختی کار می‌کنند. این بدان معنی است که کیفیت سوخت و فیلتراسیون سوخت موارد مهمی است که مدیران سایت باید در نظر بگیرند. جلوگیری از خرابی طولانی اجزای دستگاه از طریق آلودگی‌های غیر آلی، مانند آب موجود در سوخت، کلیدی است.”

جرمی هرسین؛ مدیر تجارت خارج از بزرگراه کامینز می‌گوید: “بسیاری از ماشین‌آلات بین کارها برای مدت طولانی روشن و بیکار می‌مانند. قابلیت توقف-استارت موتور B6.7 ما جهت کاهش بیشتر مصرف سوخت و هزینه‌های کلی نگهداری در این حالت ایجاد شده است. این سیستم ۵ تا ۱۰ درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کند؛ که بر اساس چرخه کار دستگاه می‌تواند بیشتر باشد.

کامینز در کنار سایر تولیدکنندگان، در حال تحقیق در مورد سیستم‌های محرک برقی و راه حل‌های جایگزین قدرت است. از این موارد برای وسایل نقلیه و تجهیزات آفرود، می‌توان به برقی-هیبریدی، کامل الکتریکی و هیدروژنی اشاره کرد.”

گرچه کامینز این گزینه‌ها را برای استفاده سریع در برخی از موارد مناسب می‌داند؛ اما به نظر می‌رسد، به دلیل تغییر در انواع ماشین‌آلات، چرخه‌های کار، فاکتورهای بار و عوامل عملیاتی، به کارگیری گسترده این فناوری‌ها در صنعت ساختمان زمان می‌برد.

هیدروژن

هیدروژن از گزینه‌های نوین و درحال بررسی و گسترش سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات است. از سوی دیگر گروه ولوو سوئد اولین آزمایشگاه اختصاصی پیل سوختی خود را افتتاح کرد. به گفته ولوو، این کار “پیشرفت قابل توجهی در هدف حذف سوخت‌های فسیلی در فرایند تولید تا سال ۲۰۴۰” است. این سرمایه‌گذاری امکان آزمایش و توسعه راه‌حل‌های فن‌آوری سلول‌های سوختی هیدروژنی در ماشین‌آلات ساختمانی سنگین و کاربردهای دیگرشان می‌دهد.

این اولین آزمایشگاه مرکز آزمایش گروه کامل پیل سوختی در مرکز فنی تجهیزات ساخت‌وساز ولوو (ولوو CE) است. این آزمایشگاه در اسکیلستونا – سوئد، گام مهمی در پیشبرد تعهد شرکت به گسترش فن‌آوری هیدروژنی است.

تونی هاگلبرگ؛ رئیس نیروگاه پایدار در ولوو CE می‌گوید: “فن آوری سلول سوختی عامل اصلی راه حل‌های پایدار برای ماشین‌آلات سنگین‌تر ساخت‌وساز است و این سرمایه‌گذاری ابزار حیاتی دیگری در کار ما برای دستیابی به اهداف مبتنی بر علم فراهم می‌کند.

این آزمایشگاه در سطح جهانی به گروه ولوو خدمات ارائه خواهد داد. زیرا اولین آزمایشگاهی است که این نوع آزمایش پیشرفته را ارائه می‌دهد. این یک گام بسیار هیجان‌انگیز برای تسریع در توسعه راه حل‌های سلول سوختی به سمت چشم‌انداز واحد ما برای یک جامعه بدون کربن است.”

در حالی که راه حل‌های الکتریکی باتری برای ساخت‌وسازهای شهری و سایر موارد استفاده سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات ایده آل به نظر می‌رسد، اما VOLVO می‌گوید اندازه باتری‌ها برای ماشین‌های بزرگ‌تر و تجهیزات سنگین ساختمانی غیرعملی است.

جایی که طبق گفته این شرکت هیدروژن به عنوان یک جایگزین مناسب وارد می‌شود.

هاگلبرگ اضافه می‌کند: “تحقیق و توسعه انجام شده در این آزمایشگاه به تولید راه‌حل‌های ساختمانی فسیلی اختصاص نخواهد داشت. برای تولید هیدروژن به اصطلاح “سبز” از انرژی‌های تجدیدپذیر تلاش کرده و به چگونگی تولید هیدروژن خود نگاه خواهیم کرد.”

سال گذشته تجهیزات ساختمانی ولوو اعلام کرد که تمام تجهیزات ساخت‌وساز دیزلی آن بدون تغییر در موتور، می‌تواند به طور بالقوه توسط روغن نباتی تصفیه شده آبی (HVO) تأمین شود. HVO از این نظر که از هیدروژن -نه متانول- به عنوان کاتالیزور استفاده می‌کند با دیگر بیودیزل‌ها متفاوت است. این سیستم پروپان تولید می‌کند، در حالی که وقتی از متانول به عنوان کاتالیزور استفاده می‌شود، محصول گلیسیرین است.

تمام اکسیژن طی فرآیند ایجاد HVO حذف می‌شود. از این رو نسبت به سایر بیودیزل‌ها به گرما، سرما یا نور خورشید حساسیت کمتری دارد. ولوو می‌گوید HVO از نظر کارایی نیز مشابه دیزل معمولی است.

باید گفت که در حال حاضر بیودیزل گرانتر از گازوئیل معمولی است. اما از آنجا که از همان نوع مخازن و پمپ‌ها استفاده می‌کند، تعویض به آن از بسیاری دیگر از سوخت‌های جایگزین آسان‌تر است. برای خدمه سوخت‌رسانی به ماشین‌آلات نیز تفاوتی ندارد.

مقالات - سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات (1)

بهتر از همه سوخت‌ها

یکی دیگر از تولیدکنندگان موتور، به روش‌های ابتکاری خود در راه‌حل‌های قدرت معروف است. شرکتی که حالا با ساخت موتور‌های جدید به بحث سوخت‌های جایگزین در ماشین‌آلات ورود کرده، FPT Industrial است.

FPT Industrial یکی از شرکت‌های تابعه چند ملیتی CNH Industrial ایتالیایی-آمریکایی است. این شرکت اخیراً جایزه Good Design را برای کار در زمینه کانسپت موتور Cursor X دریافت کرده است.

موتور با آنچه مفهوم “چهار MS” نامیده می‌شود کار می‌کند؛ که می‌توان موادر زیر را برای آن برشمرد:

چند منظوره: می‌تواند مناسب‌ترین راه حل پیشرانه را تأمین کند، خواه بر اساس احتراق داخلی گاز طبیعی، تولید برق سلول سوختی هیدروژن یا انرژی ذخیره شده باتری.

مدولار: به عنوان مفهوم منبع تغذیه به ابعاد موتور احتراق داخلی، با معماری مدولار، امکان مونتاژ آسان، ادغام خودرو، سرویس و مقیاس پذیری کامل را فراهم می‌کند.

چند گزینه‌ای: ارائه طیف وسیعی از گزینه‌های تهیه شده برای تأمین انرژی برای کشش، سیستم‌های کمکی، دستگاه‌ها و PTO‌ها به هر نوع وسیله نقلیه یا ماشین‌های صنعتی؛ از وانت‌های حمل‌ونقل تا اتوبوس‌ها، از بولدوزرهای کوچک تا خاکبرداری‌های زنجیری، از تراکتورهای ویژه تا کمباین‌ها

هوشمند: طراحی شده برای داشتن توانایی خود یادگیری و ارائه مقدار قابل توجهی از اطلاعات برای پیشرفت بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار. می‌تواند مجهز به پردازنده‌ها و سنسورهایی باشد که ناهنجاری‌ها را تشخیص دهند، ساییدگی را تجزیه و تحلیل کنند و نیازهای نگهداری را پیش‌بینی کنند.

Egle Panzella مدیر ارزش، پایداری و میراث تجاری FPT Industrial می‌گوید: Cursor X یک واحد جدید نیرو محرکه است که قادر به استفاده از هرگونه منبع انرژی موجود و بیش از هر چیز پایدار است. “

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵

کلمات کلیدی: SANGINONLINE,  SANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد