سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

امروزه برنامه‌ریزی برای استفاده از سیستم‌های بارگیری در معدن یکی از مهمترین بخش‌های کار در این حوزه است.

سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

– اولین فایده داشتن سیستم بارگیری این است که حجم جابه‌جایی مواد قابل انتقال برای ناوگان حمل و نقل را به حداکثر می‌رساند و این امکان را می‌دهد که “کنترل در لحظه” در نقطه‌ای از چرخه حمل و نقلی که بیشترین تأثیر را دارد انجام شود. این نقطه، آغاز چرخه حمل و نقل است.

– دومین فایده بزرگ، حذف خطای انسانی به صورت “در لحظه” در هنگام مدیریت تولید یا تغییرات است. سیستم بار بسته به نوع استفاده امکان می‌دهد، داده‌ها به‌صورت خودکار و در لحظه؛ به سیستم مدیریت تولید ابلاغ شود.

– سومین مزیت، بهبود استفاده از تجهیزات و راندمان کلی است. هنگامی که یک سیستم بار، با یک سیستم تله‌متری دستگاه agnostic OEM یکپارچه شده است، درک کارایی کلی ناوگان حمل و نقل ساده می‌شود.

سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

امروزه برنامه‌ریزی برای استفاده از سیستم‌های بارگیری در معدن یکی از مهمترین بخش‌های کار در این حوزه است. استراتژی برای خارج کردن مواد معدنی، در نهایت می‌تواند به بازدهی بالایی در استخراج منجر شود. سیستم‌های بارگیری استاندارد و با کیفیت، برای بالاترین ضریب ایمنی، بهره‌وری و حداکثر حمل بار پاسخگو خواهند بود. لودرها، کامیون‌ها، واگن‌ها و لکوموتیوهای ریلی چند دسته مهم از سیستم‌های بارگیری در معادن زیرزمینی هستند.

همه سیستم‌های بار مشابه هم نیستند. چنانچه سیستم، بازخورد مستقیمی به فرد کنترل کننده‌ی جابجایی مواد، ارائه نکند، مزایای آن محدود خواهد بود. معدن‌کاری در انتهای شیفت کاری، گزارش استفاده ۹۰ درصدی یک کامیون از ظرفیت خود را ارائه می‌کند. این گزارش دیگر برای آن روز مفید نخواهد بود.

سیستم باربری نیاز دارد تا بازخورد فوری کل وزنی که در کامیون بارگذاری شده است، به اپراتور لودر ارائه دهد. اینگونه اطمینان حاصل می‌شود که هر دفعه یک بار با ظرفیت کامل پر شده است. با در اختیار داشتن این سیستم بارگذاری، اپراتورهای لودر قادر به انجام بهترین کار ممکن خواهند بود.

 

سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

 

سه مزیت اصلی برای داشتن سیستم بار در معادن زیرزمینی:

 

  1. اولین فایده داشتن سیستم بارگیری این است که حجم جابه‌جایی مواد قابل انتقال برای ناوگان حمل و نقل را به حداکثر می‌رساند و این امکان را می‌دهد که “کنترل در لحظه” در نقطه‌ای از چرخه حمل و نقلی که بیشترین تأثیر را دارد انجام شود. این نقطه، آغاز چرخه حمل و نقل است.

 

  1. دومین فایده بزرگ، حذف خطای انسانی به صورت “در لحظه” در هنگام مدیریت تولید یا تغییرات است. سیستم بار بسته به نوع استفاده امکان می‌دهد، داده‌ها به‌صورت خودکار و در لحظه؛ به سیستم مدیریت تولید ابلاغ شود.

این به دو دلیل اهمیت دارد:

سیستم‌های بارگذاری امکان تشخیص دقیق تغییرات را فراهم می‌کند. در صورت وجود تاخیر یا مشکل می‌توان آنها را در حین جابجایی شناسایی و اصلاح کرد. نظارت دقیق بر چرخه حمل مواد برای اجرای عملیات معدنکاری بسیار مهم است. حذف عنصر انسان از ضبط داده‌ها ضروری است زیرا انسان می‌تواند اشتباه کند.

همچنین سیستم‌های بار بدون نیاز به مدیر سیستم، یک سیستم مدیریت تولید در لحظه را فعال می‌کند. یکی از مهمترین موانع موجود در معادن زیرزمینی برای اتخاذ فناوری دیجیتالی، مهارت و منابع انسانی است. بسیاری از معادن مایل به سرمایه‌گذاری بر روی افرادی که تنها وظیفه آنها وارد کردن داده‌ها به سیستم‌های گزارش‌گیری است نیستند. یا اینکه باری بر دوش ناظران معدن که وظیفه‌شان مدیریت است وارد کنند. با این حال، سیستم‌های خودکار بار با ارتباط با داده‌ها و گزارش‌گیری در لحظه، مزایای مدیریتی قابل توجهی را بدون هزینه‌های اضافه اشتغال کارکنان بیشتر، فراهم می‌کند.

 

  1. سومین مزیت، بهبود استفاده از تجهیزات و راندمان کلی است. هنگامی که یک سیستم بار، با یک سیستم تله‌متری دستگاه agnostic OEM یکپارچه شده است، درک کارایی کلی ناوگان حمل و نقل ساده می‌شود. این مهم است که سیستمی که برای تله‌متری ماشین انجام می‌شود، مخصوص یک برند نباشد زیرا به ناچار بیش از یک برند و یک مدل کامیون در یک سایت معدن وجود خواهد داشت.

برای به حداکثر رساندن کارآیی ناوگان کامیون، باید دقیقاً بدانید چه مقدار مواد در آن حمل می‌شود؟ میزان مصرف سوخت، زمان چرخه، خواب غیر مترقبه، نحوه عملکرد اپراتورهای خاص و تاثیر رفتارهای آنها بر عملکرد چقدر است؟ با داشتن یک سیستم بار قابل اعتماد که با یک سیستم تله‌متری یکتا در سراسر ناوگان یکپارچه شده است، می‌توان درک کرد که تجهیزات و پرسنل در چه مرحله‌ای فعالیت می‌کنند تا نسبت به بهبود کارایی و عملکرد مالی و عملکرد کلی معدن اقدام شود.

 

سه مزیت برتر سیستم‌های بار در معادن زیرزمینی

 

معرفی تکنولوژی درک جابه‌جایی فیزیکی مواد:

 

بعد از اجرای سیستم بارگذاری، مرحله منطقی بعدی معرفی فناوری است که فرد را قادر می سازد حرکت فیزیکی مواد را متوجه شود.

مواد از کجا آمده‌اند؟

مواد کجا رفتند؟

چگونه مواد از مبدا به مقصد رسید؟

چه تجهیزات دیگری در حین حمل و نقل با کامیون تعامل یا تأخیر داشتند؟

چه زمانی مواد جمع‌آوری شد؟

چه زمانی مواد ریخته شد؟

چرخه حمل و نقل چقدر زمان برد؟

کامیون چه مدت بیکار بوده یا کارآمد نبود؟

برای تکمیل چرخه چقدر سوخت استفاده شده است؟

به دست آوردن اطلاعات برای پاسخ به این سؤالات خاص، امکان درک کامل از چرخه حمل و نقل و چگونگی بهینه‌سازی این چرخه را می‌دهد. تمام معادن یا در مرحله رشد هستند یا با مشکل روبرو هستند. از این رو، برای تعیین اینکه چرا معدن دچار مشکل است و چگونه می‌توان برای دستیابی به رشد مطلوب سرمایه‌گذاری کرد، جمع‌آوری اطلاعات مهم است.

مراحل بعدی در سفر دیجیتال پیاده‌سازی سیستم‌های ردیابی، سیستم‌های شناسایی مجاورت و سیستم‌های تله‌متری در معدن زیرزمینی است. برای اطمینان از اینکه این سیستم‌ها یکپارچه هستند، داده‌ها باید به صورت گسترده پیاده‌سازی شوند.

کلمات کلیدی: SANGINONLINESANGINONLINE.COMMASHINSANGINسنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد