تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست

رئیس انجمن فولاد ایران:

فولاد - Steel

رئیس انجمن فولاد ایران:
تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست
—–
اختلاف بر سر قیمت‌گذاری‌های چرخه فولاد که هر ساله در ابتدای سال به مشاجره‌ای سنگین و طولانی بین واحدهای فولادسازی به عنوان مصرف‌کننده سنگ آهن و معادن بر سر قیمت سنگ آهن ختم می‌شد؛ چند سالی بود که با ابتکار انجمن تولیدکنندگان فولاد در زمان تصدی محمدرضا نعمت‌زاده بر وزارت صمت جای خود را به توافقی چند جانبه داده بود. حال آنکه با تغییرات جدید و افزایش ۴ درصدی ضریب کنسانتره، گویی قیمت‌گذاری‌ها به عصر اختلاف‌های کهنه باز می‌گردد.
—–
به گزارش خبرنگار سنگین آنلاین دکتر سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد درباره جلسه سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ در وزارت صمت درباره تعدیل قیمت گذاری کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در گفت و گو با «چیلان» خاطرنشان کرد: تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست.
به گزارش چیلان، سال گذشته،  قیمت کنسانتره در ایران طی فرمول وزارت صمت، معادل ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شد و طبق شنیده های چیلان از سایر منابع، تمایل حلقه‌های بالادست به افزایش قیمت کنسانتره به ۲۱ مشاهده می‌شود که باید منتظر این جلسه فردا در وزارت صمت و نتیجه این کارگروه بود.

رئیس انجمن فولاد ایران:

تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست

تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست ؛ اختلاف بر سر قیمت‌گذاری‌های چرخه فولاد که هر ساله در ابتدای سال به مشاجره‌ای سنگین و طولانی بین واحدهای فولادسازی به عنوان مصرف‌کننده سنگ آهن و معادن بر سر قیمت سنگ آهن ختم می‌شد؛ چند سالی بود که با ابتکار انجمن تولیدکنندگان فولاد در زمان تصدی محمدرضا نعمت‌زاده بر وزارت صمت جای خود را به توافقی چند جانبه داده بود. حال آنکه با تغییرات جدید و افزایش ۴ درصدی ضریب کنسانتره، گویی قیمت‌گذاری‌ها به عصر اختلاف‌های کهنه باز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار سنگین آنلاین دکتر سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد درباره جلسه سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ در وزارت صمت درباره تعدیل قیمت گذاری کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در گفت و گو با «چیلان» خاطرنشان کرد:

در صنعت فولاد که سنگ آهن به‌ عنوان مواد اولیه وارد کارخانجات می‌شود و در طول زنجیره، طی فرآیندهای مختلف به محصول نهایی که شمش است، تبدیل می‌شود، هر کدام از واحدها در زنجیره ترجیح می‌دهند که مواد اولیه را از واحد بالادستی خود ارزان‌تر بخرند و محصول خود را به واحد پایین دستی خود گران‌تر بفروشند. این طبیعی است که هر شرکتی و سهامداران آن انتظار دارند که بیشترین سود را ببرند.

وی در مورد سابقه اختلافات بین شرکت‌های معدنی و فولادسازان یادآور شد: پیش از ابتکاری که انجمن تولیدکنندگان فولاد در زمان وزارت آقای نعمت‌زاده به خرج داد، هرساله در ابتدای سال یک دعوا و مشاجره سنگین و طولانی بین واحدهای فولادسازی به عنوان مصرف‌کننده سنگ آهن و معادن بر سر قیمت سنگ آهن وجود داشت.

 
مراحل تولید فولاد

سود عادلانه به نسبت سرمایه گذاری

سبحانی اضافه کرد: همه می‌دانیم که از تولیدکنندگان سنگ آهن گرفته تا واحدهای گندله‌سازی، واحدهای احیاء مستقیم و فولادسازان، همه حلقه‌های یک زنجیره تولید هستند و نمی‌توان آن‌ها را از هم جدا کرد. همه این حلقه‌ها باید سود عادلانه‌ای به نسبت سرمایه‌گذاری که انجام داده‌اند، ببرند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با طرح یک پرسش گفت: اما نکته اینجاست که چه سودی عادلانه است؟ اگر به عنوان مثال، یک کارخانه یک میلیون تنی‌ در زنجیره فولاد، برای فرآوری مواد اولیه دریافت‌شده از واحدهای بالادستی، ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و کارخانه یک میلیون تنی دیگری در بخش پایین‌دست‌تر زنجیره، ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند، آیا سود هر دوی این کارخانه‌ها به ازای هر تن باید برابر باشد؟ منطقاً جواب خیر است و این کارخانه‌ها باید بنا به سرمایه‌گذاری خود سود ببرند.

شرکت معدنی آهن آجین

فرمول قیمتی انجمن تولیدکنندگان فولاد، گره‌گشا بود

بهرام سبحانی در مورد ابتکار انجمن تولیدکنندگان فولاد برای حل مشکل قیمت‌گذاری در زنجیره فولاد گفت: برای حل این مشاجرات سنگین و طولانی، انجمن تولیدکنندگان فولاد در زمانی که آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت بودند، فرمولی را برای قیمت اجزای مختلف زنجیره فولاد تعیین کرد؛ بدین ترتیب که هرکدام از اجزا بر اساس قیمت شمش فولادی، و با درنظر گرفتن ضریبی، قیمت‌گذاری شود و با تغییر قیمت شمش نیز قیمت محصولات مختلف در زنجیره تغییر کند.

وی افزود: انجمن تولیدکنندگان فولاد، به وزارت صمت پیشنهاد داد که قیمت کنسانتره ۱۲ درصد قیمت شمش فولادی، قیمت گندله ۲۱ تا ۲۱.۵ درصد شمش فولادی و قیمت گندله ۵۰ درصد قیمت شمش باشد. وزارت صمت از ابتکار انجمن فولاد استقبال کرد و به یک شرکت حسابرسی مسئولیت داد تا این فرمول قیمتی را بر اساس صورت‌های مالی شرکت‌ها، سود و زیان اعلامی در کدال و غیره ارزیابی کند. در نهایت پس از حسابرسی، این فرمول با اصلاحات جزئی پذیرفته شد.

 

هر تغییری در فرمول موجود باعث اعتراض فولادسازان می‌شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در مورد تغییر این فرمول در سال گذشته توسط وزارت صمت گفت: فرمول پیشنهادی انجمن تا ۵ سال نیز پیاده‌سازی شد و به خوبی نیز جواب داد. با این حال، در سال گذشته وزارت صمت بدون این‌که نظر فولادسازان را جویا شود و بدون مشورت با شرکت‌هایی که در پایین‌دست زنجیره فولاد قرار دارند، ضریب کنسانتره را از ۱۲ درصد قیمت شمش به ۱۶ درصد افزایش داد. این تغییر ضرایب بدون هماهنگی با مصرف‌کنندگان این مواد در پایین‌دست زنجیره فولاد صورت گرفت.

سبحانی تأکید کرد: برای سال جاری هر تغییری در فرمول موجود باعث اعتراض فولادسازان می‌شود. طبیعی است که در حال حاضر، قیمت محصولات سنگ آهن همبستگی مستقیم با قیمت شمش فولادی دارد و آن‌ها از افزایش قیمت شمش، مستقیماً منتفع می‌شوند. سال گذشته نیز که قیمت شمش افزایش یافت، قیمت اجزای بالادستی زنجیره افزایش یافت و دلیلی برای تغییر این فرمول نبود.

من نمی‌دانم چرا فرمولی که جاافتاده بود و سال‌ها هم درست عمل می‌کرد، تغییر کرد؟ تغییر مجدد این فرمول باز هم مثل گذشته به دعوای هرساله بین معدنی‌ها و فولادسازان منجر می‌شود. توصیه می‌کنم سود بنگاه‌ها را مسئولان امر ببینند. آیا واقعاً جایی به حلقه‌های این زنجیره اجحاف شده است؟!

تغییر ضرایب کنسانتره مورد قبول فولادسازان نیست

 

 قیمت‌گذاری در زنجیره فولاد نباید یک‌طرفه باشد

دکتر سبحانی در نهایت به وزارت صمت توصیه کرد: بهتر است اگر وزارت صمت می‌خواهد کاری کند نظر فولادسازان را هم بگیرد. بالاخره فولادسازان به‌عنوان مصرف‌کننده محصولات سنگ آهن، ذی‌نفع هستند و نمی‌توان در مورد قیمت‌گذاری در زنجیره فولاد، یک‌طرفه قضاوت کرد.

به گزارش چیلان، سال گذشته،  قیمت کنسانتره در ایران طی فرمول وزارت صمت، معادل ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شد و طبق شنیده های از سایر منابع، تمایل حلقه‌های بالادست به افزایش قیمت کنسانتره به ۲۱ مشاهده می‌شود که باید منتظر این جلسه فردا در وزارت صمت و نتیجه این کارگروه بود.

لینک خبر در وبسایت منبع: http://chilanonline.com/2020/04/14/30852/

کلمات کلیدی: sanginonline, sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد