تشکیل کارگروه برای توسعه معادن کوچک مقیاس در ۹ استان

مجری طرح احیای معادن کوچک مقیاس اعلام کرد

* تشکیل کارگروه برای توسعه معادن کوچک در ۹ استان
* سفر به سایر استان‌ها مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته درحال انجام است.
* اقدامات مذکور برای همه مواد معدنی دارای مزیت نسبی اعم از مواد معدنی فلزی و غیرفلزی انجام می‌شود.
* معرفی سرمایه گذاران معتبر برای مشارکت با معدن‌داران و نیز پیگیری مسائل اداری و قانونی معادن کوچک با همکاری کارگروه رفع موانع تولید، از جمله این اقدامات است.
* استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در اجرای این طرح سهیم هستند.


مجری طرح احیای معادن کوچک مقیاس اعلام کرد

تشکیل کارگروه برای توسعه معادن کوچک در ۹ استان

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا عظیمی مجری طرح احیای معادن کوچک مقیاس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای کمک به طرح فعال سازی معادن کوچک مقیاس در ۳۱ استان، تاکنون سفرهای استانی کارگروه احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، زنجان، فارس، قم، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و ایلام انجام شده است. وی افزود: سفر به سایر استان‌ها نیز مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته درحال انجام است.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تصریح کرد: در این جلسات، تصمیم گیری، راهنمایی و هدایت برنامه فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس با همکاری استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و سایر ارکان طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: اقدامات مذکور برای همه مواد معدنی دارای مزیت نسبی از جمله سنگ آهن، مس، قیر طبیعی، زغال سنگ، آهک، شن و ماسه، سنگ های تزئینی و سایر مواد معدنی فلزی و غیرفلزی انجام می‌شود.

عظیمی با اشاره به مهم ترین اقدامات صورت گرفته برای توسعه معادن کوچک خاطرنشان کرد: آمارگیری از معادن کوچک مقیاس، اعزام کارشناسان فنی برای بازدید از معادن و صحت‌سنجی داده‌های ارائه شده، معرفی سرمایه گذاران معتبر برای مشارکت با معدن‌داران و نیز پیگیری مسائل اداری و قانونی معادن کوچک با همکاری کارگروه رفع موانع تولید، از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: برآورد هزینه پروژه‌های زیرساخت و تلاش در جهت تامین مالی این پروژه‌ها با همکاری ایمیدرو، تکمیل فرم‌های شناسایی واحدهای معدنی استان‌ها، مکاتبه با مقام عالی وزارت صنعت و معدن و تجارت برای تامین منابع آب صنایع و معادن استان‌ها، مذاکره با استانداری‌ها برای رفع مشکل معارضان محلی و منابع طبیعی و محیط زیست استان‌ها، از دیگر اقدامات مذکور است.

مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس بیان داشت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح، هماهنگی برگزاری جلسات تخصصی انجمن‌ها و سازمان صمت استان‌ها و سایر ذینفعان، کمک به تامین مالی طرح‌های معدنی از طریق صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی و معرفی به بانک‌های عامل و کمک به بخشودگی حقوق دولتی معادن است.

وی افزود: کمک به تامین ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز معادن، کمک به تعطیل نشدن معادن به دلایلی نظیر مشکلات حقوق دولتی و سلب صلاحیت توسط کلینیک این طرح (مستقر در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران)، بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته است.

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد