بولدوزر D6 XE با سیستم محرک برقی

کاترپیلار می گوید این بولدوزر با 215 اسب بخار قدرت، 35 درصد بهتر از D6T است. همچنین 8 درصد خاک بیشتری را حمل می کند و هزینه های نگهداری را تا 12 درصد کاهش می دهد.

بولدوزر ۲۱۵ اسب بخار D6 XE با وزن عملیاتی بین ۴۸،۵۴۹ تا ۵۳،۱۲۶ پوند، این اجازه را به اپراتور می‌دهد تا سرعت حرکت روی زمین را تنظیم کند و به بولدوزر حداکثر قدرت را بر اساس بار ارائه دهد. طبق گفته کاترپیلار، این ماشین می‌تواند تا ۸ درصد مواد و بار بیشتری را در مدت زمان مشابه، نسبت به مدل قبلی خود، D6T، جا به جا کند. موتور Cat C9.3B یک ژنراتور را برای تولید برق فراهم می‌کند. این امر موتورهای الکتریکی را قادر می‌سازد تا درایوهای دو بعدی پایینی را به کار گیرند.

بولدوزر D6 XE با سیستم محرک برقی

 کاترپیلار می گوید این بولدوزر با ۲۱۵ اسب بخار قدرت، ۳۵ درصد بهتر از D6T است. همچنین ۸ درصد خاک بیشتری را حمل می کند و هزینه های نگهداری را تا ۱۲ درصد کاهش می دهد.

بولدوزر ۲۱۵ اسب بخار D6 XE با وزن عملیاتی بین ۴۸،۵۴۹ تا ۵۳،۱۲۶ پوند، این اجازه را به اپراتور می دهد تا سرعت حرکت روی زمین را تنظیم کند و به بولدوزر حداکثر قدرت را بر اساس بار ارائه دهد. طبق گفته کاترپیلار، این ماشین می تواند تا ۸ درصد مواد و بار بیشتری را در مدت زمان مشابه، نسبت به مدل قبلی خود، D6T، جا به جا کند. موتور Cat C9.3B یک ژنراتور را برای تولید برق فراهم می کند. این امر موتورهای الکتریکی را قادر می سازد تا درایوهای دو بعدی پایینی را به کار گیرند.

این سو تر،  قدرت به ژنراتور و موتور متصل است و جریان الکتریسیته ی بین این دو را کنترل می‌کند. به گفته کاترپیلار، موتور الکتریکی می‌تواند با سرعت های متفاوت بر روی زمین عمل کند. بنابراین همیشه در بهینه ترین نقطه کار می‌کند. اجزا به طور کامل آب‌بندی شده‌اند و مایع خنک می‌شود. سیستم انتقال قدرت بخش بخش است، بنابراین اجزای داخلی به طور موثر در دسترس قرار دارند. به گفته شرکت، D6 XE تا ۳۵ درصد از نظر مصرف سوخت در مقایسه با D6T بهینه است. درایو الکتریکی  به صورت مداوم فشار با قدرت ثابتی را به زمین می آورد و شرایط مانور را فراهم می کند.

کاهش ۷۰ درصدی هزینه وکاهش  ۱۰۰۰۰ ساعت کاری

این شرکت ۹۰ درصد قطعات چرخشی کمتری نسبت به درایو سنتی دارد که باعث کاهش ۷۰ درصدی هزینه وکاهش  ۱۰۰۰۰ ساعت کاری  در زمان  نوسازی می شود. این بولدوزر سبک تر از D6T است، بنابراین می تواند بدون وزنه تعادل شیب بگیرد. یک زیر بندی با کفشک های عریض (فشار کم بر روی زمین)، دارای کفشک های ۹۰ سانتی متری است و فشار زمین را بهpsi  ۵ محدود می کند. ظرفیت تیغه بولدوزر با استانداردتیغه SU ۷.۴ متر مکعب است.

شرکت می گوید استفاده از تکنولوژی های کنترل درجه بندی های مختلف، افزایش بهره وری را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد. سیستم نشانگر شیب کاترپیلار،  به صورت استاندارد بر روی دستگاه نصب است و نشان دهنده شیب از بغل و از روبروی دستگاه است. سیستم تسطیح یکپارچه کاترپیلار با تکنولوژی سه بعدی از (IMU) بهره می برد  و سیستم حمل اتوماتیک  این تکنولوژی را در جهت حمل اتوماتیک تیغه برای  هدایت بار تیغه در جای دلخواه،تکمیل می کند.سیستم تسطیح هوشمند و دستیار لغزش کاترپیلار،یک حالت پایه ای جهت کمک به جا گذاری تیغه بدون نیاز به سخت افزار اضافی و یا سیگنال GPS فراهم می کند.

هزینه‌های سرویس و نگهداری می‌تواند تا ۱۲ درصد کاهش یابد، آن هم به دلیل اجزای به روز شده، دوره‌های سرویس طولانی‌تر و وظایف تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده کم‌تر. بلدوزر D6 XE از نظر قطعات الکتریکی سیستم قدرت، ۲۰۰۰۰ ساعت یا  ۷ سال تحت پوشش قرار دارد.طبق گفته شرکت، ویژگی های پیشرفته شارژ باتری به همراه ویژگی های حفظ پین ها و بهبود لینک ها، تا ۲۰ درصد عمر آن را در شرایط کاری سخت بالاتر می برد.

امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد