اعلام آمادگی شرکت‌های چادرملو، ملی مس و گل گهر در تامین ماشین‌آلات

نعیمی اعلام کرد: نیاز 1.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین‌آلات

– نیاز ۱.۵ میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین‌آلات.
– در این طرح نیازهای پیمانکاران بزرگ معادن توسط ایمیدرو مورد پایش قرار می‌گیرد.
– در حال حاضر پیمانکاران این بخش از توان مالی لازم برخوردار نبوده و روند توسعه معدن و صنایع معدنی نیز نباید متوقف شود.
– سه شرکت چادرملو، گل گهر و ملی مس حمایت های لازم در تحقق اهداف این طرح را دنبال خواهند کرد.
– ایمیدرو در زمینه تامین ارز مورد نیاز این طرح مشارکت خواهد داشت.

اعلام آمادگی شرکت‌های چادرملو، ملی مس و گل گهر در تامین ماشین‌آلات

نعیمی اعلام کرد: نیاز ۱.۵ میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات

قائم مقام ایمیدرو از نیاز ۱.۵ میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین‌آلات این حوزه طی سال‌های آتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سنگین‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی در نشست هم اندیشی “طرح تامین ماشین‌آلات و تجهیزات معدن و صنایع معدنی” که با حضور نمایندگان سه شرکت گل گهر، ملی مس و چادرملو برگزار شد، افزود: در این طرح نیازهای پیمانکاران بزرگ معادن توسط ایمیدرو مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر پیمانکاران این بخش از توان مالی بالا برخوردار نیستند. و از سوی دیگر روند توسعه معدن و صنایع معدنی باید ادامه یابد.

این عضو هیات عامل ایمیدرو گفت: در این زمینه ایمیدرو آمادگی دارد تا با مشارکت شرکت‌های بزرگ، اقدامات لازم برای تامین مالی و بسترسازی برای تحقق این مهم را به سرانجام برساند.

 

آمادگی شرکت‌های بزرگ برای تامین ماشین‌آلات

نعیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام شرکت های بزرگ معدنی همچون چادرملو، ملی مس و گل گهر برای تامین ماشین‌آلات این بخش، اظهار داشت: این شرکت ها آمادگی خود را برای تامین ماشین‌آلات این بخش به ویژه نیازهای مجموعه خودشان، اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تا اواسط اسفندماه امسال نیازهای شرکت ها به ماشین‌آلات و تجهیزات این حوزه مشخص می‌شود، افزود: در این راستا شرکت‌ها می‌توانند مدل‌های تامین مالی خود را اعلام کنند و ایمیدرو حمایت‌های لازم برای واردات ماشین‌آلات مورد نیاز شرکت‌ها را خواهد داشت.

 

نقش حمایتی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در تامین ماشین‌آلات مجموعه‌های معدن و صنایع معدنی، عنوان کرد: در بخش معادن کوچک، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی نقش حمایتی خود را با ارایه تسهیلات ایفا می‌کند.

نعیمی ادامه داد: از سوی دیگر سه شرکت چادرملو، گل گهر و ملی مس حمایت های لازم در تحقق اهداف این طرح را دنبال خواهند کرد.

 

تامین ارز توسط ایمیدرو

وی گفت: ایمیدرو در زمینه تامین ارز مورد نیاز این طرح مشارکت خواهد داشت.

بنابر این گزارش، در این نشست محمد نوریان مدیرعامل شرکت چادرملو، حامد عسکری زاده مشاور ارشد امور اجرایی مدیرعامل شرکت گل گهر و علی محمدی عضو هیات مدیره شرکت ملی مس حضور داشتند.

کلمات کلیدی: sanginonline, sanginonline.com, mashinsangin, سنگین آنلاین، سنگین‌آنلاین، سنگین، آنلاین، ماشین سنگین، ماشین‌سنگین، ماشین، مجله، نشریه، ماهنامه، ماهنامه ماشین سنگین، مجله ماشین سنگین
امتیاز شما به این مقاله
۵/۵
sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

sample83

هیچ نظری وجود ندارد